Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


NIK na czele międzynarodowej kontroli przewozu niebezpiecznych odpadów

Kontrolerzy z Polski, Ukrainy i Słowacji zbadają, czy transgraniczny transport odpadów niebezpiecznych jest w tych krajach zgodny z Konwencją bazylejską i nie zagraża środowisku naturalnemu oraz zdrowiu ludzi.

więcej...

Funkcjonariusze SG wyruszyli na misję do Republiki Macedonii Północnej

19 marca, na misję wspierającą służby Republiki Macedonii Północnej, wyjechało 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dowódcą grupy jest mjr SG Władysław Gbur, który na co dzień pełni służbę w Podlaskim Oddziale SG.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - #Więziennictwo2019
W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. na terenie Targów Lublin odbędzie się ogólnokrajowa konferencja i targi #Wieziennictwo2019 pod patronatem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Organizatorami tego specjalistycznego wydarzenia są Targi Lublin oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.


więcej...

Wizyta studyjna przedstawicieli Państwowej Policji Łotwy w Polsce

W ramach projektu „Zapobieganie wtórnej wiktymizacji poprzez rozwój narzędzi oceny indywidualnego ryzyka oraz wzmocnienie kompetencji/potencjału osób zaangażowanych w walkę z tym problemem” Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji gościło w Warszawie przedstawicieli Państwowej Policji Łotwy.

więcej...

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod nową strzelnicę w BiOSG

Na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowoczesnej strzelnicy. Inwestycja finansowa jest z ustawy modernizacyjnej, a jej koszt wynosi prawie 9 mln zł.


więcej...

Kolejny odtworzony posterunek

Dotychczas w Mielniku funkcjonował jedynie Punkt Przyjęć Interesantów, ulokowany w budynku po zlikwidowanym Komisariacie Policji. W 2018 roku budynek został wyremontowany z zamiarem odtworzenia w nim posterunku Policji.


więcej...

XIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym

W ramach 43. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały XIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym. Zwyciężyła ponownie reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG.


więcej...

Międzynarodowe specjalistyczne szkolenie ze zwalczania handlu ludźmi

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z inicjatywy Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie reprezentowanej przez oficera łącznikowego National Crime Agency p. Neila Holyoake przy współudziale funkcjonariuszy Wydziału d/w z Handlem Ludźmi BK KGP odbyło się międzynarodowe specjalistyczne szkolenie z zakresu przeciwdziałania i zwalczania handlu ludźmi.


więcej...

XVII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym

W zawodach wzięły udział reprezentacje z poszczególnych województw naszego kraju, a także dwie drużyny zagraniczne: ze Słowacji i Białorusi. Od początku rozgrywania Mistrzostw, które odbywają się w cyklu 2-letnim, ich gospodarzem są strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego.


więcej...

Nowoczesne radiowozy trafią do jednostek przygranicznych woj. zachodniopomorskiego

Garnizon zachodniopomorskiej Policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce dwa BMW i dwa Fordy Transit trafią do policjantów z Polic, Świnoujścia, Gryfina i Szczecina.


więcej...

Szef MSWiA powołał nowych zastępców komendanta głównego Policji

Joachim Brudziński na wniosek gen. insp. Jarosława Szymczyka, komendanta głównego Policji, powołał na stanowisko pierwszego zastępcy nadinsp. Dariusza Augustyniaka, pełniącego dotychczas funkcję zastępcy komendanta głównego Policji. Na stanowiska zastępców komendanta głównego Policji zostali powołani: nadinsp. Kamil Bracha oraz mł. inspektor Tomasz Szymański.


więcej...

Mł. insp. Bogdan Piotrowski nowym zastępcą lubuskiej policji
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się odprawa z udziałem kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego. Uroczystym momentem w trakcie spotkania było wprowadzenie nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Bogdana Piotrowskiego.
więcej...

Miasto przekazało karetkę

Nowoczesna karetka służąca do transportu pacjentów, wyposażona w butlę z tlenem i nosze - to dar Miasta Poznania dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Kluczyki na ręce dyrektora szpitala przekazał w piątek Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.


więcej...

Wyznaczono kierunki działań Straży Granicznej w 2019 roku
W Komendzie Głównej Straży Granicznej zakończyła się dwudniowa odprawa kadry kierowniczej Straży Granicznej. Podczas odprawy omówiono najważniejsze problemy oraz wyznaczono kierunki działań formacji w roku 2019.
więcej...

Nowa wersja aplikacji mobilnej RSO
Od połowy lutego użytkownicy smartfonów mogą pobierać wyłącznie nową wersję aplikacji RSO, która wysyła alerty meteorologiczne i ostrzeżenia dla kierowców. Dzięki wprowadzonej w 2018 roku funkcji geolokalizacji możliwe jest automatyczne lokalizowanie województwa i przesyłanie użytkownikom właściwych dla miejsca pobytu komunikatów. Każdy użytkownik może także sprawdzić na mapie miejsca zdarzeń i swoje położenie.


więcej...

Test monitoringu GPS w ujemnych temperaturach
Firma ABAX postanowiła przetestować urządzenie ABAX Equipment Control. Testy przeprowadzono, kiedy na zewnątrz termometry wskazywały bardzo niskie temperatury. Product Manager podjął się całkowitego zamrożenia urządzenia GPS w celu sprawdzenia, czy nadal będzie sprawne.


więcej...

Dodatkowe patrole policji na ulicach Warszawy
Stołeczny samorząd przeznaczył 4,6 mln zł na opłacenie dodatkowych, ponadnormatywnych, patroli policji. Dzięki temu ulice Warszawy będą kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa przez policjantów podczas 20 tysięcy służb.


więcej...

Wyjątkowość działalności grup ratowniczych

Łukasz Smółka wicemarszałek Województwa Małopolskiego spotkał się z przedstawicielami Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Goszcza, Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty oraz Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele samorządów.


więcej...

„Brońmy się sami!” - pracownicy MOPS na kursie samoobrony

Dwie godziny intensywnych ćwiczeń zapewnili uczestnikom kursu samoobrony policjanci z będzińskiej komendy. Mundurowi, w ramach programu BEZPIECZNY BĘDZIN, zorganizowali zajęcia dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie.


więcej...

Kielecki policjant na najwyższym szczycie Ameryki Południowej

Rozpoczęta pod koniec stycznia wyprawa podkom. Łukasza Pabiana w drodze na Aconcaguę została zakończona sukcesem. Dokładnie 9 lutego, o godzinie 11:45 czasu lokalnego kielecki policjant stanął na najwyższym szczycie Ameryki Południowej.


więcej...

  2 3 4 5 6   ...   64 >
 

20 marca, Wrocław, IT w Służbie Zdrowia, https://gigacon.org

21 marca, Warszawa, Europejskie Forum Taborowe 2019, https://www.tor-konferencje.pl

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...



Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...



Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...



Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter