Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kontrole autokarów w całej Polsce

Wakacje w pełni, dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki, obozy, kolonie. Podróżują zarówno po Polsce, jak też wyjeżdżają za granicę. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci ruchu drogowego kontrolują autokary w ramach codziennej służby pełnionej na drogach, jak też na prośbę organizatorów wyjazdów.


więcej...

Mundial 2018 - podsumowanie sytuacji na granicy RP

Prawie 40 tysięcy kibiców odprawili funkcjonariusze Straży Granicznej podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, które zakończyły się w Rosji. Najwięcej podróżnych z kartami kibica FAN ID, bo aż 18 tysięcy, przekroczyło przejście graniczne w Grzechotkach.

więcej...

Elbląscy strażacy uczyli się „czytania” dymu
W Elblągu, odbyły się warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Inicjatorem i organizatorem warsztatów była Komenda Miejska PSP w Elblągu. Warsztaty zostały zrealizowane w oparciu o program szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, który 3 grudnia 2015 r. zatwierdził komendant główny PSP.


więcej...

Jeszcze w tym roku strażnicy graniczni dostaną nowe gogle noktowizyjne

Do końca tego roku funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymają 115 nowych kamer termowizyjnych oraz 280 kompletów gogli noktowizyjnych. Łączny koszt zakupu sprzętu to ponad 23 miliony złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w  ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

więcej...

Śląscy harcerze wyszkolą 30 osób z zakresu bezpieczeństwa nad wodą

Harcerze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego szkolą młodzież z województwa śląskiego w ramach zadania publicznego „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży priorytetem ZHP”.


więcej...

e-Zdrowie nie działa jak należy

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie choć nowoczesny i użyteczny nie do końca spełnił oczekiwania pacjentów. O wadliwości systemu mówił prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który uczestniczył w Warszawie w konferencji "Technologie informatyczne w medycynie - III edycja, RODO, e-recepta, e-zwolnienie, e-dokumentacja".

więcej...

Wizytacja obozów harcerskich przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP

W dniach 2 i 10 lipca 2018 roku funkcjonariusze komórki ds. kontrolno – rozpoznawczych KP PSP Sokółka wraz ze strażakami Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej przeprowadzili wizytacje obozów harcerskich.


więcej...

Drużyna Śląskiego Oddziału SG najsprawniej pokonuje przeszkody

Drużyna ze Śląskiego Oddziału SG zwyciężyła w II Mistrzostwach SG w Biegach z Przeszkodami. Zawody rozegrano w ramach V edycji Nadbużańskiego Biegu pod Prąd, w którym zawodnicy muszą pokonać dziesięciokilometrowy odcinek z około 40 ekstremalnymi przeszkodami.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”
W dniach 24-25 października 2018 r. w Targach Lublin odbędzie się druga edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic „GRANICE”. Bezpieczeństwo granic na wschodniej flance Unii Europejskiej i związane z tym wyzwania, przegląd aktualnego stanu modernizacji wyposażenia polskich służb granicznych oraz infrastruktury wspierającej ochronę granic, miejsce i rola portów lotniczych w systemie granic RP, a także kwestie związane z rekrutacją do służb mundurowych – to tylko część zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas tegorocznej edycji wydarzenia.
więcej...

Nadkomisarz Marek Sroczyński nowym komendantem komisariatu w Stroszku
W komisariacie w Stroszku odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Komisariatu Policji V w Bytomiu. Został nim nadkomisarz Marek Sroczyński. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer.


więcej...

Włoscy policjanci patrolują warszawskie ulice
Na mocy porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej zawartego w Rzymie do Warszawy przyleciało dwóch włoskich policjantów.


więcej...

Białostoccy policjanci szkolili kierowców z grupy ratowniczej

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali szkolenie, w którym wzięli udział wszyscy kierowcy Grupy Ratowniczej Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”.


więcej...

W Bydgoszczy ćwiczono reagowanie na wypadek użycia broni masowego rażenia

Z inicjatywy Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy, na terenie bydgoskiej Szkoły Podoficerskiej PSP oraz zakładów Chemicznych NIRO-CHEM S.A., odbyły się III Ogólnopolskie Warsztaty POLON CBRNE.

więcej...

Będzie bezpieczniej na Zalewie Wiślanym

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Dotyczyła ona przekazania środków na zakup nowego sprzętu dla policji.


więcej...

Małopolscy strażacy będą współpracować z ratownikami GOPR

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się spotkanie, podsumowujące kilkumiesięczne prace dotyczące ustalenia szczegółowych zasad współdziałania pomiędzy grupami GOPR funkcjonującymi na terenie województwa małopolskiego a krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym funkcjonującym na terenie Małopolski. 

więcej...

Polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim i bułgarskim wybrzeżu

Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji porozumień międzynarodowych polscy policjanci do 1 września asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, których każdego roku nad Adriatyk i Morze Czarne przebywa kilka milionów. Polacy są jedną z nacji najliczniej odwiedzających te rejony.


więcej...

Nowi komendanci powiatowi PSP w Kraśniku i Łęcznej

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski wręczył akty powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kraśniku i Łęcznej. Uroczyste wręczenie aktów powołania odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie.


więcej...

Miernik gęstości – najskuteczniejszy wykrywacz nielegalnych przedmiotów na granicy?

Kreatywność przemytników nie zna granic. W ręce Straży Granicznej wpadły już całe rzesze pomysłowych przedmiotów. Z rękodzieł – sukienka podszyta paczkami papierosów bez akcyzy lub drzwi wzmocnione takowymi. Z wyrobów spożywczych – narkotyki schowane w butelce z sokiem wieloowocowym albo w torcie czekoladowo-mandarynkowym. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to spora część tego typu pomysłów przechodzi – dosłownie i w przenośni – a to tylko wierzchołek góry, która zostaje wykryta.


więcej...

Sms-y będą ostrzegać o sytuacjach kryzysowych

Marek Zagórski, minister cyfryzacji wraz z Pawłem Majewskim, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, poinformowali o rozpoczęciu testów nowego systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach. W ramach pilotażu będziemy mogli otrzymywać smsy alarmowe o sytuacjach kryzysowych. 

więcej...

Nowa podstacja pogotowia i nowa karetka dla Włocławka

Marszałkowski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku uruchomił nową podstację pogotowia ratunkowego na Zawiślu i świeżo zakupiony w pełni wyposażony ambulans specjalistyczny, przystosowany do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji.


więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   60 >
 

6 grudnia, Łódź, Kongres Pożarnictwa FIRE|ŁÓDŹ 2018, http://dndproject.com.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter