Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policja będzie skuteczniej przeciwdziałać dyskryminacji Romów

Przygotowany został praktyczny przewodnik dla służb policyjnych dla przeciwdziałania dyskryminacji społeczności romskiej.


więcej...

NIK krytycznie o państwowych systemach ochrony danych

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że państwowe systemy ochrony danych nie zapewniają ich bezpieczeństwa, a działania, które mają je zapewnić, są prowadzone opieszale, bez przygotowanego planu.

więcej...

Komunistyczne symbole znikną z obiektów zarządzanych przez policję

Do 31 maja zostanie przygotowany wykaz symboli upamiętniających UB i MO, które znajdują się na obiektach i terenach policyjnych. Symbole te zostaną następnie usunięte.

więcej...

Mł. bryg. Artur Brachowicz komendantem powiatowym PSP w Busku
Strażacy w Busku-Zdroju mają trzeciego w tym roku komendanta. W lutym na emeryturę przeszedł Kazimierz Ścibło, długoletni komendant powiatowy, którego zastąpił wicekomendant Robert Bujny. Nowym komendantem jest mł. bryg. Artur Brachowicz.

więcej...

Mazowiecka młodzież kręci filmy o bezpieczeństwie

Samorząd województwa mazowieckiego zorganizował konkurs na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą „Młodzież kręci bezpieczeństwo”.

więcej...

Katowiccy policjanci uczą studentki jak się skutecznie bronić

W ramach akcji „Moc! Na Ty” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla studentek Politechniki Śląskiej.

więcej...

Mł. bryg. Jacek Kleszczewski komendantem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie

Decyzją komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej ze stanowiska komendanta Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie został odwołany st. bryg. dr inż. Marek Chmiel. Pełnienie obowiązków komendanta szkoły powierzono mł. bryg. mgr. inż. Jackowi Kleszczewskiemu.

więcej...

Powstała nowa strażnica OSP w Lipienku

Strażnica powstała w kilka miesięcy. Wznieśli ją własnymi siłami, przy wsparciu lokalnej społeczności druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipienku.

więcej...

Podróż koleją małopolską dzięki defibrylatorom będzie bezpieczniejsza

Koleje Małopolskie w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pasażerów wyposażyły swój tabor w urządzenia medyczne do przeprowadzania zabiegów defibrylacji.


więcej...

Policjanci z Wrocławia najlepsi w ratownictwie wodnym
Na pływalni krytej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się III Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Drużynowo bezkonkurencyjni byli policjanci z Wrocławia.

więcej...

Szef ABW będzie odpowiedzialny za działania antyterrorystyczne

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

więcej...

Specjalistyczne kamery monitorują miejsca zagrożone wybuchem

Firma Videotec rozszerza asortyment oferowanych kamer MAXIMUS w wersji iskrobezpiecznej. Nowe kamery MVX znajdą zastosowanie w miejscach zagrożonych wybuchem.

więcej...

Bezpieczeństwo na pierwszym planie
XI Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA już w czerwcu w Kielcach.
więcej...

Jaworzno jako pierwsze uruchomiło lokalną „mapę bezpieczeństwa”

Jaworzno jest pierwszym miastem w Polsce, w którym zaczęła działać lokalna „Mapa bezpieczeństwa”. Jest ona częścią policyjnego systemu informatycznego „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.

więcej...

Czas służby funkcjonariuszy podczas szczytu NATO zostanie wydłużony

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją szczytu Traktatu Północnoatlantyckiego w Warszawie.

więcej...

Nowe uprawnienia funkcjonariuszy BOR

Po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży mają nastąpić zmiany w Biurze Ochrony Rządu. Formacja może zostać przekształcona w centralny organ administracji rządowej i rozszerzyć swoje uprawnienia.

więcej...

Mł. insp. Rafał Kozłowski szefem polskiej drogówki

Komendant Główny Policji mianował na stanowisko Dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mł. insp. Rafała Kozłowskiego, dotychczasowego pierwszego zastępcę komendanta wielkopolskiej policji.

więcej...

Samorządy w Kępnie przekażą ponad 100 tys. zł na zakup radiowozów

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie we współpracy z lokalnymi samorządami planuje w najbliższym czasie zakup czterech radiowozów policyjnych.

więcej...

Plastikowa koperta może uratować życie

W województwie śląskim realizowana jest akcja Koperta Życia na Śląsku. Jej celem jest pomoc osobom, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym.

więcej...

Olkowicz: Ujednolićmy zasady rejestracji grup poszukiwawczo-ratowniczych

Policyjni pełnomocnicy ds. ochrony praw człowieka wraz z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacją ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych zorganizowali spotkanie podczas, którego szukali rozwiązań, które wpłyną na zmniejszenie liczby zaginięć w Polsce.

więcej...

< 1   ...   46 47 48 49 50 52 53 54 55 56   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter