Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Flota samochodów, maszyny i sprzęt: Awarie – co możesz zrobić?

Właściwe zarządzanie pojazdami i sprzętem może zminimalizować wpływ codziennych zagrożeń. Z tego artykułu dowiesz się jak efektywne zarządzanie flotą aut oraz sprzętem może pomóc uniknąć awarii lub zminimalizować ich negatywne skutki.


więcej...

Podsumowanie wspólnych działań sieci jednostek specjalnych policji

Na zaproszenie Dyrektor Wykonawczej Europolu Catherine de Bolle oraz Ministra Spraw Wewnętrznych Austrii Herberta Kickla 3-osobowa delegacja przedstawicieli kierownictwa polskiej Policji uczestniczyła w Konferencji dotyczącej Wspólnych Wyzwań Sieci ATLAS 2018, która odbyła się w Hadze w siedzibie Europolu.


więcej...

Ruszył Mobilny System Informacji dla mieszkańców Kwidzyna

Samorząd w Kwidzynie uruchomił bezpłatny system mobilnej komunikacji z mieszkańcami. Od teraz źródłem lokalnych informacji może być telefon. Wystarczy pobrać darmową aplikację BLISKO.


więcej...

Patronat medialny Bezpieczeństwo Publiczne
Dzień otwarty Targów Ochrony Granic „Granice”
Widowiskowe pokazy służb mundurowych w akcji oraz wystawa sprzętu i pojazdów specjalistycznych  – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Zwiedzających 25 października 2018 w Targach Lublin. Zapraszamy na dzień otwarty Targów Ochrony Granic GRANICE. Wstęp wolny!


więcej...

Policjanci intensywnie przygotowują się do kolejnego sezonu narciarskiego

W Komendzie Głównej Policji podpisano nowe Porozumienie między Komendantem Głównym Policji a Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Polskim Związkiem Narciarskim, w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na zorganizowanych terenach narciarskich.

więcej...

Komenda Stołeczna Policji włącza się w obchody odzyskania niepodległości

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej i Dyrektor Biura Programu Niepodległa w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jan Kowalski podpisali List Intencyjny dotyczący współpracy i współdziałania obu instytucji w latach 2018 – 2022 związanych z obchodami Jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Ogólnopolskie Forum GIS SMART CITY
Forum dedykowane jest w szczególności Przedstawicielom Administracji Państwowej, Służbom Mundurowym, Władzom Uczelni Wyższych, Instytucjom badawczo-rozwojowym oraz Przedsiębiorcom.


więcej...

St. bryg. Marek Krassowski nowym komendantem radomskich strażaków
Wręczenie aktu powierzenia obowiązków na stanowisko komendanta miejskiego PSP w Radomiu miało miejsce w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

więcej...

Trójstronna kontrola przewozu odpadów niebezpiecznych
Kontrolerzy z Polski, Słowacji i Ukrainy sprawdzą przestrzeganie Konwencji Bazylejskiej dot. transgranicznego przemieszczania odpadów niebezpiecznych. Zbadają przede wszystkim, jak wykonano zalecenia kontroli z 2007 r., dotyczące ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego przed szkodliwymi skutkami generowania i utylizacji odpadów.
więcej...

NATO za pięć lat ma uzyskać pełną gotowość operacyjną do działań w cyberprzestrzeni
Cyberprzestrzeń to obszar, w którym NATO musi prowadzić działania operacyjne tak jak na morzu, lądzie czy w powietrzu. W Krakowie trwa CYBERSEC 2018 – najważniejsza w Europie konferencja poświęcona strategicznym problemom bezpieczeństwa w sieci.  Wśród gości konferencji znalazł się m.in. Antonio Missiroli, zastępca sekretarza generalnego NATO do spraw nowych wyzwań bezpieczeństwa. To pierwsza jego wizyta w naszym kraju.
więcej...

Mieszkańcy Garwolina nie muszą się już obawiać powodzi

Przez miasto przebiega rzeka Wilga, która stanowiła realne zagrożenie. Teraz Garwolin przed zalaniem zabezpieczy nowy zbiornik przeciwpowodziowy.


więcej...

Służby przygotowują się do Konferencji COP24

Przedstawiciele służb podległych MSWiA przedstawili stan zaawansowania przygotowań do zabezpieczenia konferencji COP24, a także poinformowali o zadaniach, które planują realizować w najbliższym czasie.

więcej...

Mł. insp. Piotr Morajko nowym szefem olkuskich policjantów

Młodszy inspektor Piotr Morajko rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie został mianowany Komendantem Powiatowym Policji w Olkuszu. Nowy szef mundurowych zastąpił na tym stanowisku ustępującego inspektora Tomasza Zająca.

więcej...

Plaga kradzieży na budowach – jak przechytrzyć złodzieja?

Pracodawcy często spotykają się z problemem kradzieży narzędzi oraz sprzętu z samochodów roboczych. Nierzadko zdarza się również, że znikają maszyny, materiały budowlane, ale również elektronarzędzia z placów budowy. Straty idą w dziesiątki tysięcy złotych.


więcej...

Szkolenie z ratownictwa na obszarach wodnych

Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach na bazie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przeprowadził trzecie z cyklu szkoleń z ratownictwa na obszarach wodnych realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.


więcej...

Jubileusz istnienia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Z okazji 10-lecia funkcjonowania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa odbyła się konferencja pt. „Zarządzanie kryzysowe wobec współczesnych zagrożeń”. Obrady osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju zorganizowano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


więcej...

Po wielkim proteście nowe propozycje resortu dla służb podległych MSWiA

Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny oraz rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę - to propozycje, które szef MSWiA Joachim Brudziński przedstawił związkowcom służb podległych resortowi.

więcej...

Oto korzyści płynące z systemu do monitorowania naczep
Firmy posiadające system do monitorowanianaczep mają możliwość zwiększenia zysków dziękibardziej efektywnemu zarządzaniu. Z tego artykułu dowiesz się jak można w łatwy i zupełnie zdalny sposób kontrolować naczepyniezależnie od pojazdu ciągnącego.


więcej...

Masowy protest służb mundurowych podległych MSWiA
Ponad 20 tysięcy policjantów, strażaków, pograniczników i strażników więziennych protestowało w Warszawie. Mundurowi domagali się m.in.: podwyżek płac i przywrócenia starego systemu emerytalnego.


więcej...

Ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem „Arka 2018”

Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w miejscowości Ropica Polska w powiecie gorlickim zostały przeprowadzone ćwiczenia powiatowe pk. „Arka 2018”. Manewry strażackie były podzielone na dwa etapy i zawierały aspekty z zakresu ratownictwa chemicznego, wysokościowego, wodnego i medycznego.


więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   64 >
 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter