Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ćwiczenia funkcjonariuszy SG i ratowników GOPR

Funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej razem z ratownikami bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili procedury współdziałania podczas przeprowadzonych w Bieszczadach wspólnych ćwiczeń.


więcej...

St. kpt. Krytusa komendantem PSP w Sandomierzu

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczystość powołania st. kpt. mgr inż. Piotra Krytusy na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

więcej...

Nowi instruktorzy strzelań policyjnych

14 policjantów, w tym jedna kobieta ukończyło 4 tygodniowy kurs dla instruktorów strzelań policyjnych realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli szkolić i doskonalić umiejętności swoich kolegów w jednostkach organizacyjnych policji.


więcej...

Mł. bryg. Wojciech Szczepanik dowódcą JRG w Ełku

W budynku Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Ełku podczas uroczystej zbiórki strażaków Komendy Powiatowej PSP w Ełku mł. bryg. Wojciech Szczepanik uroczyście przyjął obowiązki Dowódcy JRG.


więcej...

NIK: System zatrudniania więźniów coraz skuteczniejszy
W systemie zatrudniania osób pozbawionych wolności wystąpiły poważne trudności w zakresie pracy odpłatnej, wykonywanej przez osadzonych. Wynikły one ze zmiany przepisów prawa. NIK ocenia jednak pozytywnie wysiłki, jakie podjęła Służba Więzienna w celu utrzymania i pozyskania miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności.


więcej...

Porozumienie pomiędzy polską i szwedzką policją

W szwedzkiej miejscowości Malmö podpisane zostało Porozumienie wykonawcze pomiędzy Komendantem Głównym Policji Rzeczypospolitej Polskiej a Radą Policji Państwowej Królestwa Szwecji o współpracy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie z Szefem Policji Regionu Południowego.


więcej...

Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony trafił do konsultacji wewnątrzresortowych. Nowa formacja zastąpi Biuro Ochrony Rządu. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów.

więcej...

Kolejne posterunki policji przywrócone

Trzy posterunki policji przybyły na mapie Podkarpacia. Symboliczne klucze do posterunków w Kamieniu, Ulanowie i Jasienicy Rosielnej odebrali ich kierownicy.


więcej...

3 mln zł na samochody dla mazowieckich strażaków

Samorząd województwa mazowieckiego od lat wspiera działalność OSP. W tym roku w ramach programu OSP 2017 przeznaczył 3 mln zł wsparcia na zakup specjalistycznych samochodów dla 30 jednostek OSP z Mazowsza.

więcej...

Nowy sprzęt pirotechniczny dla Straży Granicznej

Wyposażenie o wartości prawie 2,5 miliona złotych zostało zakupione przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę i będzie wykorzystywane na lotnisku Warszawa-Modlin.

więcej...

Policjanci z Rzeszowa ponownie najlepsi w piłkę nożną

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powtórzyli sukces sprzed roku i ponownie zdobyli pierwsze miejsce w zakończonych IV Mistrzostwach Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej.


więcej...

„Stop pożarom traw”

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.


więcej...

Delegacja przedstawicieli armeńskiej policji w Warszawie

Już po raz kolejny funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI mieli zaszczyt gościć zagraniczną delegację. Tym razem komendę odwiedziła 5-osobowa delegacja policji armeńskiej, której towarzyszyli przedstawiciele Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji.


więcej...

Dygowo likwiduje straż gminną

Decyzję o likwidacji formacji podjęli miejscowi radni. Powodem rezygnacji ze strażników jest trudna sytuacja finansowa gminy i odebranie strażnikom uprawnień do obsługiwania fotoradarów. Roczne utrzymanie straży kosztowało dotychczas gminę ponad 250 tysięcy złotych.


więcej...

Straż pożarna w Gdyni z nowym sprzętem od samorządu

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni wzbogaci się o nowy sprzęt i wyposażenie o wartości 100 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przekazane strażakom z budżetu Miasta Gdyni na 2017 rok.


więcej...

Inauguracja programu „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”

W Kielcach zainaugurowano kampanię społeczną „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”. W jej ramach, tysiące osób przyglądało się pracy policjantów różnych pionów. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach dniem otwartym oficjalnie rozpoczęto kampanię społeczną pod hasłem „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”.

więcej...

Najlepsi strażacy - tenisiści

W Augustowie wręczeniem medali, pucharów i nagród rzeczowych zakończyły się trzydniowe rozgrywki XXXIV Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym.


więcej...

Nieznaczny wzrost liczby wypadków przy pracy

W 2016 roku liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy, zgłoszonych na formularzu Z-KW Statystyczna karta wypadku, wyniosła ogółem 87 886 osób i była o 0,3 proc. większa w stosunku do liczby poszkodowanych w 2015 roku.

więcej...

St. bryg. Sławomir Wojta komendantem Szkoły Aspirantów PSP

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomirowi Wojta.

więcej...

Powstała Sala Tradycji Straży Granicznej

W Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się uroczyste otwarcie Sali Tradycji Straży Granicznej, poświęconej historii formacji granicznych od roku 1918 do czasów współczesnych. Jakub Skiba, sekretarz stanu w MSWiA wraz z płk. SG Markiem Łapińskim, Komendantem Głównym Straży Granicznej dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.


więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   38 >
 

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


dr hab. Piotr Wawrzyk, Instytut Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW: Skala problemu uchodźców przerosła możliwości poszczególnych krajów.
więcej...


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter