Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Gmina Brusy przystąpiła do kampanii Odpowiedzialny Kierowca
„Odpowiedzialny Kierowca” to kampania profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego odpowiedzialnych postaw na drodze.


więcej...

W Kenii zawalił się budynek. Akcję ratunkową przeprowadzili strażacy szkoleni przez Polaków

W Malindi (hrabstwo Kilifi) w Kenii zawalił się 7-piętrowy budynek, w którym zginęła 1 osoba a 16 zostało rannych. Budynek był zaprojektowany na 5 kondygnacji lecz właściciel zaczął dobudowywać kolejne i budynek zawalił się pionowo w dół, grzebiąc kilkanaście osób.


więcej...


Zaskakująca propozycja Komendanta Głównego Policji dla funkcjonariuszy

Inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik KGP potwierdził, że ci funkcjonariusze policji, którzy pozostaną na służbie 11 listopada mogą otrzymać dodatkowe 1000 zł za dyżur.

więcej...

Służby podległe MSWiA przygotowują się do sezonu zimowego
Stan przygotowań służb do sezonu zimowego był głównym tematem posiedzenia Rady do spraw Ratownictwa przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji.


więcej...

Zintegrowane podejście to droga do poprawy bezpieczeństwa na stadionach

W Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Bezpieczny stadion”. Po raz osiemnasty przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i policjanci spotkali się by rozmawiać o poprawie bezpieczeństwa na polskich stadionach.


więcej...


O bezpieczeństwie narodowym podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.


więcej...

Flota samochodów, maszyny i sprzęt: Awarie – co możesz zrobić?

Właściwe zarządzanie pojazdami i sprzętem może zminimalizować wpływ codziennych zagrożeń. Z tego artykułu dowiesz się jak efektywne zarządzanie flotą aut oraz sprzętem może pomóc uniknąć awarii lub zminimalizować ich negatywne skutki.


więcej...

Podsumowanie wspólnych działań sieci jednostek specjalnych policji

Na zaproszenie Dyrektor Wykonawczej Europolu Catherine de Bolle oraz Ministra Spraw Wewnętrznych Austrii Herberta Kickla 3-osobowa delegacja przedstawicieli kierownictwa polskiej Policji uczestniczyła w Konferencji dotyczącej Wspólnych Wyzwań Sieci ATLAS 2018, która odbyła się w Hadze w siedzibie Europolu.


więcej...

Ruszył Mobilny System Informacji dla mieszkańców Kwidzyna

Samorząd w Kwidzynie uruchomił bezpłatny system mobilnej komunikacji z mieszkańcami. Od teraz źródłem lokalnych informacji może być telefon. Wystarczy pobrać darmową aplikację BLISKO.


więcej...

Patronat medialny Bezpieczeństwo Publiczne
Dzień otwarty Targów Ochrony Granic „Granice”
Widowiskowe pokazy służb mundurowych w akcji oraz wystawa sprzętu i pojazdów specjalistycznych  – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Zwiedzających 25 października 2018 w Targach Lublin. Zapraszamy na dzień otwarty Targów Ochrony Granic GRANICE. Wstęp wolny!


więcej...

Policjanci intensywnie przygotowują się do kolejnego sezonu narciarskiego

W Komendzie Głównej Policji podpisano nowe Porozumienie między Komendantem Głównym Policji a Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Polskim Związkiem Narciarskim, w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na zorganizowanych terenach narciarskich.

więcej...

Komenda Stołeczna Policji włącza się w obchody odzyskania niepodległości

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej i Dyrektor Biura Programu Niepodległa w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jan Kowalski podpisali List Intencyjny dotyczący współpracy i współdziałania obu instytucji w latach 2018 – 2022 związanych z obchodami Jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Ogólnopolskie Forum GIS SMART CITY
Forum dedykowane jest w szczególności Przedstawicielom Administracji Państwowej, Służbom Mundurowym, Władzom Uczelni Wyższych, Instytucjom badawczo-rozwojowym oraz Przedsiębiorcom.


więcej...

St. bryg. Marek Krassowski nowym komendantem radomskich strażaków
Wręczenie aktu powierzenia obowiązków na stanowisko komendanta miejskiego PSP w Radomiu miało miejsce w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

więcej...

Trójstronna kontrola przewozu odpadów niebezpiecznych
Kontrolerzy z Polski, Słowacji i Ukrainy sprawdzą przestrzeganie Konwencji Bazylejskiej dot. transgranicznego przemieszczania odpadów niebezpiecznych. Zbadają przede wszystkim, jak wykonano zalecenia kontroli z 2007 r., dotyczące ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego przed szkodliwymi skutkami generowania i utylizacji odpadów.
więcej...

NATO za pięć lat ma uzyskać pełną gotowość operacyjną do działań w cyberprzestrzeni
Cyberprzestrzeń to obszar, w którym NATO musi prowadzić działania operacyjne tak jak na morzu, lądzie czy w powietrzu. W Krakowie trwa CYBERSEC 2018 – najważniejsza w Europie konferencja poświęcona strategicznym problemom bezpieczeństwa w sieci.  Wśród gości konferencji znalazł się m.in. Antonio Missiroli, zastępca sekretarza generalnego NATO do spraw nowych wyzwań bezpieczeństwa. To pierwsza jego wizyta w naszym kraju.
więcej...

Mieszkańcy Garwolina nie muszą się już obawiać powodzi

Przez miasto przebiega rzeka Wilga, która stanowiła realne zagrożenie. Teraz Garwolin przed zalaniem zabezpieczy nowy zbiornik przeciwpowodziowy.


więcej...

Służby przygotowują się do Konferencji COP24

Przedstawiciele służb podległych MSWiA przedstawili stan zaawansowania przygotowań do zabezpieczenia konferencji COP24, a także poinformowali o zadaniach, które planują realizować w najbliższym czasie.

więcej...

Mł. insp. Piotr Morajko nowym szefem olkuskich policjantów

Młodszy inspektor Piotr Morajko rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie został mianowany Komendantem Powiatowym Policji w Olkuszu. Nowy szef mundurowych zastąpił na tym stanowisku ustępującego inspektora Tomasza Zająca.

więcej...

Plaga kradzieży na budowach – jak przechytrzyć złodzieja?

Pracodawcy często spotykają się z problemem kradzieży narzędzi oraz sprzętu z samochodów roboczych. Nierzadko zdarza się również, że znikają maszyny, materiały budowlane, ale również elektronarzędzia z placów budowy. Straty idą w dziesiątki tysięcy złotych.


więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter