Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, usuwania ich skutków, odbudowy infrastruktury krytycznej oraz odtwarzania zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.
więcej...

Pod prąd z przeszkodami
Nad Bugiem przy samej granicy państwa odbyły się I Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach z Przeszkodami oraz IV Nadbużański Bieg Pod Prąd.


więcej...

St. bryg. Bogdan Łasica komendantem mazowieckich strażaków

Gen. brygadier Leszek Suski komendant główny Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdanowi Łasicy, dotychczasowemu zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

więcej...

Policjanci zagrali dla chorych dzieci

Gliwiccy i zabrzańscy policjanci wspólnie zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej dla czwórki chorych dzieci. Na Stadionie Miejskim w Gliwicach w szranki stanęły 3 policyjne drużyny i drużyna Urzędu Miejskiego z Zabrza. Na pomoc w rehabilitacji udało zebrać się 6 tys. złotych.

więcej...

Na drogach ekspresowych dochodzi do większej liczby wypadków

Liczba wypadków i ich ofiar na autostradach i drogach ekspresowych, w przeliczeniu na 1000 km długości, była w 2016 roku pięciokrotnie większa niż ogólnie na drogach publicznych. Wynika z kontroli Najwyższej Izby Kontroli.

więcej...

Poprawa jakości infrastruktury ICT służb ratowniczych na granicy polsko-ukraińskiej

W Równem na Ukrainie przedstawiciele Polski oraz Ukrainy podpisali wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Development and improving the quality of ICT infrastructure of rescue services on Polish-Ukrainian border” („Rozwój i poprawa jakości infrastruktury ICT służb ratowniczych na granicy polsko-ukraińskiej”).

więcej...

Bezpieczna droga do szkoły

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

więcej...

Lubelskie razem z kołami łowieckimi przeciw ASF

W siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej  wicemarszałek Grzegorz Kapusta podpisał w imieniu Województwa Lubelskiego porozumienia z 39 kołami łowieckimi dzierżawiącymi obwody łowieckie na terenach zagrożonych afrykańskim pomorem świń (ASF).

więcej...

Bezpieczeństwo obiektów i obszarów


Zapraszamy do udziału w  X edycji konferencji poświęconej bezpieczeństwu fizycznemu. „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń, która odbędzie się 4 października w Warszawie.

więcej...


Z pomocą Polaków powstał pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków w Kenii

Z inicjatywy Fundacji PCPM w Kiambu Town w Kenii otwarto pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków. Pierwszy dzień szkoleń uświetniła niezapowiedziana wizyta nowo wybranego gubernatora hrabstwa Kiambu.

więcej...

"Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych"
Celem konferencji jest przegląd najnowszych osiągnięć w dziedzinie ratownictwa medycznego, wymiana doświadczeń i szeroka dyskusji na płaszczyźnie teoretycznej i praktycznej o problemach ratownictwa medycznego oraz kierunkach jego rozwoju.


więcej...

Narzędzia GIS ułatwiają policji łapanie przestępców

Informacja geograficzna udoskonala pracę wielu organizacji w różnorodnych obszarach ich działania. Od jakiegoś czasu narzędzia GIS pomagają również łapać piratów drogowych, wskazywać niebezpieczne dla kierowców trasy, a nawet namierzać przestępców.

więcej...

Wozy bojowe dla strażaków ochotników z województwa kujawsko-pomorskiego

Na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie trafiło siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Część tego sprzętu przeszła już chrzest bojowy podczas akcji usuwania skutków sierpniowych nawałnic.

więcej...

Bezpieczna w swoim mieście

Urząd Miejski w Karpaczu wraz z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze zapraszają mieszkanki Karpacza do udziału w zajęciach w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście”.

więcej...

Kierowcy będą mogli jeździć bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego

Poseł Tomasz Jaskóła z ugrupowania Kukiz ‘15 wystosował do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Andrzeja Adamczyka, interpelację poselską w sprawie możliwości jazdy samochodem bez dokumentów do kontroli oraz otrzymał sprzyjającą odpowiedź.

więcej...

W Kujawsko-Pomorskim RSO ostrzega także przed oszustami

Osoby, które w smartfonach mają zainstalowaną aplikację RSO otrzymują ważne ostrzeżenia. Dotyczą one oszustw: „na wnuczka” i „na policjanta”. To wynik współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

więcej...

Gen. bryg. SG W. Skowronek komendantem Nadodrzańskiego Oddziału SG

W Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciechowi Skowronkowi.

więcej...

Profesjonalna wymiana doświadczeń z udzielania pierwszej pomocy

Spotkanie zorganizował Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Jego tematem wiodącym była szeroko pojęta kwalifikowana pierwsza pomoc.

więcej...

Policjanci zneutralizowali niemal 100 kg materiałów wybuchowych

Funkcjonariusze CBŚP zajmujący się zwalczaniem aktów terroru zabezpieczyli 134 granaty moździerzowe, a nawet 10-kilogramową bombę lotniczą. Znalezisko wypełnione było materiałem wybuchowym o łącznej wadze niemal 100 kg.

więcej...

Sukcesy Polaków na igrzyskach służb mundurowych

W Los Angeles po 10 dniach rywalizacji zakończyły się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W zawodach po raz kolejny (poczynając od 2005) wystartowała 9 osobowa reprezentacja polskiej policji.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   48 >
 

20-23 lutego, Gdańsk, XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy, http://edroga.pl/patronaty-wydarzenia

27 lutego, Bruksela, European Cybersecurity Forum - CYBERSEC Brussels - Dealing with Cyber Disruption, www.cybersecforum.eu

28 lutego, Warszawa, 
Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter