Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Żarscy dzielnicowi szkolą się wraz z kolegami z Niemiec

Dzielnicowi z powiatu żarskiego rozpoczęli szkolenia w ramach polsko-niemieckiego projektu ,,Nie dla narkotyków”. Już niebawem ruszą do szkół, gdzie zdobytą wiedzę przekażą podczas spotkań z uczniami, pedagogami oraz rodzicami.

więcej...

Polska aktywnie wspiera działania operacyjne na zewnętrznej granicy UE

Podpisaniem wspólnej deklaracji zakończyła się Konferencja Ministerialna Forum Salzburg, która odbyła się w Warszawie. Omówiono najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem wewnętrznym UE, zabezpieczeniem granic zewnętrznych Unii oraz propozycjami reagowania na stale utrzymującą się presję migracyjną.

więcej...

W jaki sposób armia i służby potrafią widzieć przez ściany?
Nawet najdokładniejszy plan budynku nie jest w stanie oddać wszystkich jego niuansów, a już w szczególności nie jest w stanie przewidzieć zachowania ludzi, którzy znajdują się w środku. Jak więc przygotować odpowiednią strategię akcji przeprowadzanej przez antyterrorystów, wojsko lub służby ratownicze?


więcej...

Nowy wóz strażacki dla strażaków ochotników z Kałuszyna

Strażacy z Kałuszyna wezwani do pożarów lub innych zdarzeń wyjeżdżają już nowym samochodem bojowym. Pojazd otrzymali dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z czerech źródeł.

więcej...

Policjanci i przedstawiciele banków razem przeciw oszukiwaniu osób starszych

W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli policjanci z wydziałów kryminalnego i prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a także zaproszeni przedstawiciele banków i placówek bankowych.

więcej...

Ćwiczenia KARAMBOL 2017 na drodze krajowej S8

Na nowo budowanym odcinku drogi ekspresowej S8 w okolicach miejscowości Szumowo odbyły się ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem KARAMBOL 2017. Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie i doskonalenie systemu ratowniczego województwa podlaskiego w zakresie działań ratowniczych w trakcie katastrof w ruchu.

więcej...


Nadinsp. Paweł Dobrodziej komendantem warszawskiego garnizonu Policji

Warszawscy policjanci mają nowego komendanta. Na stanowisku tym doszło do piątej zmiany w ciągu zaledwie dwóch lat. Nowym komendantem został mianowany nadinspektor Paweł Dobrodziej, dotychczasowy szef lubelskich policjantów.

więcej...

Przemyska policja promuje mapę zagrożeń za granicą

W auli Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu MSW we Lwowie, odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pod nazwą „Teoria i praktyka zwalczania przestępczości w nowoczesnych warunkach”. Podczas wydarzenia przedstawiono referat pt. „Krajowa mapa zagrożeń, jako istotne narzędzie kształtowania bezpieczeństwa lokalnego”.

więcej...

Instruktorzy strzelań policyjnych podnoszą swoje kwalifikacje

Pogłębienie nabytej przez instruktorów wiedzy i umiejętności w zakresie strzelań policyjnych oraz posługiwania się bronią palną podczas zajęć szkolenia strzeleckiego realizowanych w jednostkach organizacyjnych Policji – to cel kursu, który rozpoczęło 17 policyjnych instruktorów z Polski.

więcej...

Innowacyjny sposób na ratowanie życia

Już niebawem w powiecie kraśnickim rusza pilotażowy program, który zapewni opaski ratujące życie. Opaski trafią do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. To pierwszy taki projekt w województwie lubelskim.

więcej...

Komisarz Fabian Rogala nowym komendantem gorzowskich policjantów

Zmiana w komendzie miejskiej policji w Gorzowie Wielkopolskim – komisarz Fabian Rogala przejął obowiązki od odchodzącego na emeryturę inspektora Stanisława Panka.

więcej...

Czescy policjanci uczą się od naszych pograniczników

Na terenie Komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się szkolenie „Pełnienie służby w ramach wspólnych polsko-czeskich patroli”.

więcej...

Nowe alkomaty w służbie katowickiej policji

W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach i czterech komisariatach, można już korzystać z ogólnodostępnych urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

więcej...

Mł. bryg. Ryszard Kukuczka zastępcą komendanta cieszyńskich strażaków

Decyzją śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie powołany został mł. bryg. mgr inż. Ryszard Kukuczka.

więcej...

Koordynatorzy ratownictwa medycznego przygotowani na atak terrorystyczny

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyły się warsztaty doskonalące dla koordynatorów ratownictwa medycznego z terenu woj. mazowieckiego.

więcej...

Specjalistyczne warsztaty dla policjantów

Przedstawiciele wszystkich szkół policyjnych w kraju uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Szkołę Policji w Słupsku pod hasłem „Problematyka podejmowania interwencji policyjnych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolującymi swoich zachowań z innych przyczyn”.

więcej...

Są pieniądze na kontynuację programu „Razem bezpieczniej”
Do uzgodnień międzyresortowych trafił projekt uchwały w sprawie kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej”, który służy ograniczaniu przestępczości i zachowań aspołecznych. W ciągu trzech lat na jego realizację programu będzie przeznaczonych ponad 19 milionów złotych.


więcej...

Zmiany w zasięgu terytorialnym Nadwiślańskiego i Karpackiego OSG
1 listopada województwo świętokrzyskie zostało włączone z obszaru służbowej odpowiedzialności Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. O Świętokrzyskie zwiększył się zasięg Karpackiego Oddziału SG i tym samym w jego struktury została włączona Placówka SG w Kielcach.
więcej...

Tyscy policjanci nie czekają na mrozy i już pomagają bezdomnym

Policjanci nie czekają, aż temperatury spadną poniżej zera, już teraz ruszają z pomocą osobom bezdomnym. Stróże prawa liczą na pomoc mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w pomaganie w zeszłym roku.

więcej...

Na stadiony piłkarskie powrócą miejsca stojące

Projekt rozporządzenia, który trafił do konsultacji międzyresortowych, pozwoli organizatorom meczów piłkarskich na udostępnianie kibicom miejsc stojących.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   52 >
 

24 maja, Wrocław, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych,http://gigacon.org

24 maja, Wrocław, Konferencja „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”, http://pirbinstytut.pl

5 czerwca, Warszawa, Kongres Monitoringu Wizyjnego, https://floweffect.pl

Więcej wydarzeń...
Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter