Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Marszałek woj. mazowieckiego pomaga strażakom z Rożyc, Piekar i Rosochy
Motopompy, piły do drewna, agregaty prądotwórcze i ubrania o wartości w sumie blisko 60 tys. zł trafiły do strażaków ochotników z OSP Rosocha, OSP Rożce i OSP Piekary. W ten sposób samorząd Mazowsza wsparł kolejne jednostki OSP, którym złodzieje skradli cenny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.


więcej...

Doskonalenie instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych

W Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie zorganizowano międzynarodowe warsztaty metodyczno-tematyczne „Doskonalenie instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych”.

więcej...

Nadinsp. Helena Michalak objęła dowództwo nad lubuskimi policjantami

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helenę Michalak.


więcej...

NIK sprawdzi system obronny państwa

Najwyższa Izba Kontroli oceni czy podejmowane działania w ramach przygotowań obronnych państwa są adekwatne do potencjalnych zagrożeń w sytuacji zewnętrznego kryzysu lub wojny. Jest to pierwsza kontrola w zakresie planowania strategicznego systemu obronnego państwa i jednocześnie największe przedsięwzięcie organizacyjne Izby w ostatnich latach.
więcej...

Szwecja płonie. Strażacy z Polski pomogą gasić szalejące pożary

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy będą pomagali szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojadą również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.


więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w I półroczu 2018 roku

33 490 razy interweniowali mazowieccy strażacy w pierwszym półroczu 2018 roku, w tym przy 12 352 pożarach, 17 215 miejscowych zagrożeniach oraz 3923 fałszywych alarmach. To o 103 interwencje więcej niż w pierwszym półroczu 2017 roku, w którym strażacy brali udział w 33387 akcjach ratowniczo-gaśniczych.

więcej...

Kontrole autokarów w całej Polsce

Wakacje w pełni, dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki, obozy, kolonie. Podróżują zarówno po Polsce, jak też wyjeżdżają za granicę. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci ruchu drogowego kontrolują autokary w ramach codziennej służby pełnionej na drogach, jak też na prośbę organizatorów wyjazdów.


więcej...

Mundial 2018 - podsumowanie sytuacji na granicy RP

Prawie 40 tysięcy kibiców odprawili funkcjonariusze Straży Granicznej podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, które zakończyły się w Rosji. Najwięcej podróżnych z kartami kibica FAN ID, bo aż 18 tysięcy, przekroczyło przejście graniczne w Grzechotkach.

więcej...

Elbląscy strażacy uczyli się „czytania” dymu
W Elblągu, odbyły się warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Inicjatorem i organizatorem warsztatów była Komenda Miejska PSP w Elblągu. Warsztaty zostały zrealizowane w oparciu o program szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, który 3 grudnia 2015 r. zatwierdził komendant główny PSP.


więcej...

Jeszcze w tym roku strażnicy graniczni dostaną nowe gogle noktowizyjne

Do końca tego roku funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymają 115 nowych kamer termowizyjnych oraz 280 kompletów gogli noktowizyjnych. Łączny koszt zakupu sprzętu to ponad 23 miliony złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w  ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

więcej...

Śląscy harcerze wyszkolą 30 osób z zakresu bezpieczeństwa nad wodą

Harcerze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego szkolą młodzież z województwa śląskiego w ramach zadania publicznego „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży priorytetem ZHP”.


więcej...

e-Zdrowie nie działa jak należy

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie choć nowoczesny i użyteczny nie do końca spełnił oczekiwania pacjentów. O wadliwości systemu mówił prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który uczestniczył w Warszawie w konferencji "Technologie informatyczne w medycynie - III edycja, RODO, e-recepta, e-zwolnienie, e-dokumentacja".

więcej...

Wizytacja obozów harcerskich przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP

W dniach 2 i 10 lipca 2018 roku funkcjonariusze komórki ds. kontrolno – rozpoznawczych KP PSP Sokółka wraz ze strażakami Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej przeprowadzili wizytacje obozów harcerskich.


więcej...

Drużyna Śląskiego Oddziału SG najsprawniej pokonuje przeszkody

Drużyna ze Śląskiego Oddziału SG zwyciężyła w II Mistrzostwach SG w Biegach z Przeszkodami. Zawody rozegrano w ramach V edycji Nadbużańskiego Biegu pod Prąd, w którym zawodnicy muszą pokonać dziesięciokilometrowy odcinek z około 40 ekstremalnymi przeszkodami.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”
W dniach 24-25 października 2018 r. w Targach Lublin odbędzie się druga edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic „GRANICE”. Bezpieczeństwo granic na wschodniej flance Unii Europejskiej i związane z tym wyzwania, przegląd aktualnego stanu modernizacji wyposażenia polskich służb granicznych oraz infrastruktury wspierającej ochronę granic, miejsce i rola portów lotniczych w systemie granic RP, a także kwestie związane z rekrutacją do służb mundurowych – to tylko część zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas tegorocznej edycji wydarzenia.
więcej...

Nadkomisarz Marek Sroczyński nowym komendantem komisariatu w Stroszku
W komisariacie w Stroszku odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Komisariatu Policji V w Bytomiu. Został nim nadkomisarz Marek Sroczyński. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer.


więcej...

Włoscy policjanci patrolują warszawskie ulice
Na mocy porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej zawartego w Rzymie do Warszawy przyleciało dwóch włoskich policjantów.


więcej...

Białostoccy policjanci szkolili kierowców z grupy ratowniczej

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali szkolenie, w którym wzięli udział wszyscy kierowcy Grupy Ratowniczej Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”.


więcej...

W Bydgoszczy ćwiczono reagowanie na wypadek użycia broni masowego rażenia

Z inicjatywy Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy, na terenie bydgoskiej Szkoły Podoficerskiej PSP oraz zakładów Chemicznych NIRO-CHEM S.A., odbyły się III Ogólnopolskie Warsztaty POLON CBRNE.

więcej...

Będzie bezpieczniej na Zalewie Wiślanym

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Dotyczyła ona przekazania środków na zakup nowego sprzętu dla policji.


więcej...

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   64 >
 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter