Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nadinspektor Dariusz Augustyniak nowym zastępcą Komendanta Głównego Policji

Szef MSWiA Joachim Brudziński powołał nadinspektora Dariusza Augustyniaka na stanowisko zastępcy Komendanta Głównego Policji ds. logistyki. Nadinspektor Dariusz Augustyniak dotychczas kierował garnizonem świętokrzyskim.
 

więcej...

St. kpt. mgr inż. Krzysztof Wiciak komendantem strażaków w Prudniku

Opolski komendant wojewódzki PSP, st. bryg. mgr inż. Krzysztof Kędryk, powołał na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Prudniku st. kpt. mgr inż. Krzysztofa Wiciaka.

więcej...

Nowy samochód dla strażaków ochotników z Białotarska

Ochotnicza Straż Pożarna w Białotarsku otrzymała samochód strażacki. Będzie służył druhom podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.


więcej...

Będą nowe legitymacje służbowe dla policjantów

Z końcem roku mija termin ważności dotychczasowych legitymacji służbowych policjantów. Dlatego MSWiA przygotowało i przekazało do konsultacji międzyresortowych projekt rozporządzenia zmieniającego wzór legitymacji. Nowe legitymacje będą dokumentami lepiej zabezpieczonymi przed fałszerstwem. Policjanci będą się nimi posługiwali od 1 stycznia 2019 roku.

więcej...

System monitorowania pojazdów GPS pomógł znaleźć skradziony samochód
Szwedzkiej firmie transportowo-maszynowej UTAB AB, wchodzącej w skład KEWAB AB, skradziono jeden z samochodów serwisowych podczas październikowego weekendu. Złodziej jednak nie wiedział, że trzy dni wcześniej firma zainstalowała lokalizator GPS we wszystkich swoich samochodach.


więcej...

Nowa inwestycja w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę stacji obsługi pojazdów.


więcej...

Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
Minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
więcej...

Strażacy wraz z przedstawicielami Kolei Linowych o bezpieczeństwie

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem w ramach przygotowania do sezonu zimowego odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na kolejach linowych ze szczególnym uwzględnieniem ewakuacji osób po awaryjnym zatrzymaniu kolei linowej.

więcej...

Gmina Brusy przystąpiła do kampanii Odpowiedzialny Kierowca
„Odpowiedzialny Kierowca” to kampania profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego odpowiedzialnych postaw na drodze.


więcej...

W Kenii zawalił się budynek. Akcję ratunkową przeprowadzili strażacy szkoleni przez Polaków

W Malindi (hrabstwo Kilifi) w Kenii zawalił się 7-piętrowy budynek, w którym zginęła 1 osoba a 16 zostało rannych. Budynek był zaprojektowany na 5 kondygnacji lecz właściciel zaczął dobudowywać kolejne i budynek zawalił się pionowo w dół, grzebiąc kilkanaście osób.


więcej...


Zaskakująca propozycja Komendanta Głównego Policji dla funkcjonariuszy

Inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik KGP potwierdził, że ci funkcjonariusze policji, którzy pozostaną na służbie 11 listopada mogą otrzymać dodatkowe 1000 zł za dyżur.

więcej...

Służby podległe MSWiA przygotowują się do sezonu zimowego
Stan przygotowań służb do sezonu zimowego był głównym tematem posiedzenia Rady do spraw Ratownictwa przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji.


więcej...

Zintegrowane podejście to droga do poprawy bezpieczeństwa na stadionach

W Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Bezpieczny stadion”. Po raz osiemnasty przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i policjanci spotkali się by rozmawiać o poprawie bezpieczeństwa na polskich stadionach.


więcej...


O bezpieczeństwie narodowym podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.


więcej...

Flota samochodów, maszyny i sprzęt: Awarie – co możesz zrobić?

Właściwe zarządzanie pojazdami i sprzętem może zminimalizować wpływ codziennych zagrożeń. Z tego artykułu dowiesz się jak efektywne zarządzanie flotą aut oraz sprzętem może pomóc uniknąć awarii lub zminimalizować ich negatywne skutki.


więcej...

Podsumowanie wspólnych działań sieci jednostek specjalnych policji

Na zaproszenie Dyrektor Wykonawczej Europolu Catherine de Bolle oraz Ministra Spraw Wewnętrznych Austrii Herberta Kickla 3-osobowa delegacja przedstawicieli kierownictwa polskiej Policji uczestniczyła w Konferencji dotyczącej Wspólnych Wyzwań Sieci ATLAS 2018, która odbyła się w Hadze w siedzibie Europolu.


więcej...

Ruszył Mobilny System Informacji dla mieszkańców Kwidzyna

Samorząd w Kwidzynie uruchomił bezpłatny system mobilnej komunikacji z mieszkańcami. Od teraz źródłem lokalnych informacji może być telefon. Wystarczy pobrać darmową aplikację BLISKO.


więcej...

Patronat medialny Bezpieczeństwo Publiczne
Dzień otwarty Targów Ochrony Granic „Granice”
Widowiskowe pokazy służb mundurowych w akcji oraz wystawa sprzętu i pojazdów specjalistycznych  – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Zwiedzających 25 października 2018 w Targach Lublin. Zapraszamy na dzień otwarty Targów Ochrony Granic GRANICE. Wstęp wolny!


więcej...

Policjanci intensywnie przygotowują się do kolejnego sezonu narciarskiego

W Komendzie Głównej Policji podpisano nowe Porozumienie między Komendantem Głównym Policji a Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Polskim Związkiem Narciarskim, w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na zorganizowanych terenach narciarskich.

więcej...

Komenda Stołeczna Policji włącza się w obchody odzyskania niepodległości

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej i Dyrektor Biura Programu Niepodległa w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jan Kowalski podpisali List Intencyjny dotyczący współpracy i współdziałania obu instytucji w latach 2018 – 2022 związanych z obchodami Jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.


więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   60 >
 

6 grudnia, Łódź, Kongres Pożarnictwa FIRE|ŁÓDŹ 2018, http://dndproject.com.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter