Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Szef MSWiA podpisał rozporządzenie ws. ochrony przeciwpożarowej budynków
Minister Joachim Brudziński podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Premier Mateusz Morawiecki zobligował również Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii do analizy aktów prawnych dotyczących bezpieczeństwa w obiektach, w których przebywają dzieci i młodzież oraz wymagań dla przedsiębiorców prowadzących działalność w tym zakresie.
więcej...

Dozór techniczny przyznaje, że butle gazowe mogą być tykającą bombą
Niewykluczone, że to butle z gazem były przyczyną tragedii w escape roomie - taką tezę przedstawili prokuratorzy. Czy powinniśmy się bać takich butli? Dozór techniczny przyznaje - problem jest.


więcej...

Policja podsumowuje 2018 rok

W Polsce w roku 2018 popełniono 795.976 przestępstw, a ich wykrywalność wzrosła w porównaniu z 2017 rokiem o 1,6 proc. i wynosi 74,1 proc. Niemal pięcioprocentowy spadek (-4,8 proc.) odnotowano w kategorii siedmiu najważniejszych przestępstw, najbardziej dokuczliwych dla obywateli. W roku 2017 popełniono ich 243 102 zaś w roku 2018 takich przestępstw popełniono 231 403.

więcej...

Strażacy ostrzegają przed zagrożeniami na zamarzniętych akwenach

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie zimowym oraz podczas ferii zimowych w 2019 roku mazowieccy strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne lodowiska 2019” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach.


więcej...

Insp. Paweł Dzierżak nowym szefem świętokrzyskich policjantów

W sali narad im. Jana Piwnika „Ponurego” mieszczącej się w siedzibie świętokrzyskich policjantów odbyła się uroczystość powierzenia obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Pawłowi Dzierżakowi.

więcej...

Pięć wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy zimą
W miesiącach zimowych, gdzie śnieg utrudnia widoczność na drodze, nie trudno o kolizję, stłuczkę czy wypadek. Prowadzenie samochodu przy śliskiej nawierzchni wymaga od kierowcy wzmożonej uwagi i skupienia. Poznaj kilka wskazówek o których warto pamiętać podczas jazdy zimą.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Escape rooms – pokoje ucieczki od zdrowego rozsądku
Dramat w Koszalinie, który przyniósł śmierć pięciu dziewcząt, otworzył oczy na działalność tzw. escape rooms, czyli pokojów ucieczki lub pokojów zagadek. Ten nowy rodzaj usług rekreacyjnych na polskim rynku, pojawił się dopiero w 2014 r. Dzisiaj jest ich w ok. 1000.

więcej...

Gotowość cywilna a wsparcie operacji wojskowej

Wsparcie cywilne na rzecz sił zbrojnych– to główny temat konferencji pt. „Gotowość cywilna a wsparcie operacji wojskowej”, zorganizowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Celem głównym spotkania było omówienie stanu gotowości cywilnej jako czynnika wspierającego operację wojskową.


więcej...

Przekazanie samochodu operacyjnego do KP PSP w Gołdapi

31 grudnia 2018 roku do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Gołdapi trafił nowy lekki samochód operacyjny Reanult Megane GrandCoupe. Przekazania pojazdu dokonał Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Bogdan Wierzchowski.


więcej...

Policyjni ratownicy medyczni przeszkolili lekarzy ze Słupska

Praktyczne doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przygotowali policyjni ratownicy medyczni dla lekarzy z Okręgowej Izby Lekarskiej w Słupsku. Ćwiczenia z wykorzystaniem najnowszego sprzętu odbyły się w salach Centrum Medycznego słupskiej Szkoły Policji.

więcej...

Noworoczny prezent dla strażaków z Mazowsza

Ochotnicy z Żeliszewa Dużego (pow. siedlecki) są świetnie wyszkoleni, a nowo przekazane auto uzupełni niedobory sprzętowe. W przekazaniu samochodu uczestniczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.


więcej...

Rusza wspólna akcja Policji, Straży Miejskiej i bankowców
Wyłudzanie pieniędzy od osób starszych poprzez zastraszanie, udawanie policjanta, urzędnika czy członka rodziny niestety wciąż zbiera żniwa – tylko w Warszawie, w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku wyłudzono od seniorów ponad 4,3 miliona złotych. W ubiegłym roku ta kwota wyniosła prawie 19 milionów złotych. Policjanci, strażnicy miejscy oraz bankowcy łączą siły i uruchamiają nową kampanię społeczną, która obejmuje zarówno działania informacyjne, jak i operacyjne.

 
więcej...

Weź udział w Forum Transportu Publicznego

Transport to jeden z ważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności miasta. Ilość połączeń komunikacyjnych pomiędzy najważniejszymi ośrodkami w mieście jest czynnikiem decydującym o zadowoleniu ich mieszkańców. Za udogodnieniami dla pasażerów stoi jednak mnóstwo wyzwań dla rządzących miastami. Wszystko to za sprawą: rosnącej mobilności, rozwijających się technologii, polityki ekologicznej.

 

więcej...

Funkcjonariusze SG przesiądą się do hybrydowych pojazdów

Do służby w Straży Granicznej weszło osiem samochodów hybrydowych, przystosowanych do poruszania się poza drogami utwardzonymi. Zakup dofinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.


więcej...

Mieszkańcy Warszawy najmniej obawiają się wymuszeń i okupów

Ponad 89 procent mieszkańców stolicy, biorących udział w badaniach prowadzonych przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości uważa, że w Warszawie żyje się bezpiecznie.


więcej...


  więcej...

Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna w liczbach

Od 22 listopada do 16 grudnia, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali prawie 200 tysięcy osób. Zatrzymali ponad 340, a 37 nie zezwolili na przekroczenie polskiej granicy. Kontrole zostały tymczasowo przywrócone, aby zapewnić bezpieczny przebieg szczytu klimatycznego.


więcej...

Goście z Łotwy odwiedzili Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, w ramach międzynarodowego programu Erasmus+, odwiedzili przedstawiciele Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy: mł. insp. Jans Pavlovičs - wykładowca Technologii Informacyjnych oraz mł. insp. Alens Indriksons - wykładowca w dziedzinie Fałszerstw Dokumentów i Dokumentów Podróży.


więcej...

Radni sprzeciwiają się zmniejszeniu liczby dyspozytorni pogotowia na Mazowszu
Dotychczas województwo podzielone było na sześć rejonów operacyjnych, teraz mają być tylko trzy. Przyjęte przez radnych stanowisko zostanie przekazane m.in. do wojewody mazowieckiego, ministra zdrowia oraz NFZ i ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza – do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
więcej...

Zima, a monitoring GPS – skorzystaj z dodatkowej ochrony

ABAX wprowadził na rynek stalową klatkę, która zapewni dodatkową ochronę zimą Twoim urządzeniom do monitorowania GPS.


więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   63 >
 

6 marca, Warszawa, Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, https://www.tor-konferencje.pl

13-14 marca, Kraków, Aktualne problemy publicznego transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’2019, http://www.sitk.org.pl

14 marca, Wrocław, Konferencja Cloud Computing, http://gigacon.org/event

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter