Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wyróżnienie dla polskiej i czeskiej policji za współpracę

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - insp. Andrzej Łuczyszyn odebrał z rąk Pana Martina Půta Prezydenta Euroregionu Nysa (Marszałka Kraju Libereckiego) nagrodę za najlepszą transgraniczną współpracę. Swoje uznanie za współdziałanie policji czeskiej i polskiej wyraził także Pan Jaroslav Zámečník Burmistrz Miasta Liberec, który uczestniczył w spotkaniu.


więcej...


Zmiany w ochronie radiologicznej

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo atomowe oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej, przedłożony przez ministra środowiska.

więcej...

Szef MSWiA podpisał rozporządzenie ws. ochrony przeciwpożarowej budynków
Minister Joachim Brudziński podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Premier Mateusz Morawiecki zobligował również Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii do analizy aktów prawnych dotyczących bezpieczeństwa w obiektach, w których przebywają dzieci i młodzież oraz wymagań dla przedsiębiorców prowadzących działalność w tym zakresie.
więcej...

Dozór techniczny przyznaje, że butle gazowe mogą być tykającą bombą
Niewykluczone, że to butle z gazem były przyczyną tragedii w escape roomie - taką tezę przedstawili prokuratorzy. Czy powinniśmy się bać takich butli? Dozór techniczny przyznaje - problem jest.


więcej...

Policja podsumowuje 2018 rok

W Polsce w roku 2018 popełniono 795.976 przestępstw, a ich wykrywalność wzrosła w porównaniu z 2017 rokiem o 1,6 proc. i wynosi 74,1 proc. Niemal pięcioprocentowy spadek (-4,8 proc.) odnotowano w kategorii siedmiu najważniejszych przestępstw, najbardziej dokuczliwych dla obywateli. W roku 2017 popełniono ich 243 102 zaś w roku 2018 takich przestępstw popełniono 231 403.

więcej...

Strażacy ostrzegają przed zagrożeniami na zamarzniętych akwenach

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie zimowym oraz podczas ferii zimowych w 2019 roku mazowieccy strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne lodowiska 2019” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach.


więcej...

Insp. Paweł Dzierżak nowym szefem świętokrzyskich policjantów

W sali narad im. Jana Piwnika „Ponurego” mieszczącej się w siedzibie świętokrzyskich policjantów odbyła się uroczystość powierzenia obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Pawłowi Dzierżakowi.

więcej...

Pięć wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy zimą
W miesiącach zimowych, gdzie śnieg utrudnia widoczność na drodze, nie trudno o kolizję, stłuczkę czy wypadek. Prowadzenie samochodu przy śliskiej nawierzchni wymaga od kierowcy wzmożonej uwagi i skupienia. Poznaj kilka wskazówek o których warto pamiętać podczas jazdy zimą.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Escape rooms – pokoje ucieczki od zdrowego rozsądku
Dramat w Koszalinie, który przyniósł śmierć pięciu dziewcząt, otworzył oczy na działalność tzw. escape rooms, czyli pokojów ucieczki lub pokojów zagadek. Ten nowy rodzaj usług rekreacyjnych na polskim rynku, pojawił się dopiero w 2014 r. Dzisiaj jest ich w ok. 1000.

więcej...

Gotowość cywilna a wsparcie operacji wojskowej

Wsparcie cywilne na rzecz sił zbrojnych– to główny temat konferencji pt. „Gotowość cywilna a wsparcie operacji wojskowej”, zorganizowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Celem głównym spotkania było omówienie stanu gotowości cywilnej jako czynnika wspierającego operację wojskową.


więcej...

Przekazanie samochodu operacyjnego do KP PSP w Gołdapi

31 grudnia 2018 roku do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Gołdapi trafił nowy lekki samochód operacyjny Reanult Megane GrandCoupe. Przekazania pojazdu dokonał Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Bogdan Wierzchowski.


więcej...

Policyjni ratownicy medyczni przeszkolili lekarzy ze Słupska

Praktyczne doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przygotowali policyjni ratownicy medyczni dla lekarzy z Okręgowej Izby Lekarskiej w Słupsku. Ćwiczenia z wykorzystaniem najnowszego sprzętu odbyły się w salach Centrum Medycznego słupskiej Szkoły Policji.

więcej...

Noworoczny prezent dla strażaków z Mazowsza

Ochotnicy z Żeliszewa Dużego (pow. siedlecki) są świetnie wyszkoleni, a nowo przekazane auto uzupełni niedobory sprzętowe. W przekazaniu samochodu uczestniczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.


więcej...

Rusza wspólna akcja Policji, Straży Miejskiej i bankowców
Wyłudzanie pieniędzy od osób starszych poprzez zastraszanie, udawanie policjanta, urzędnika czy członka rodziny niestety wciąż zbiera żniwa – tylko w Warszawie, w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku wyłudzono od seniorów ponad 4,3 miliona złotych. W ubiegłym roku ta kwota wyniosła prawie 19 milionów złotych. Policjanci, strażnicy miejscy oraz bankowcy łączą siły i uruchamiają nową kampanię społeczną, która obejmuje zarówno działania informacyjne, jak i operacyjne.

 
więcej...

Weź udział w Forum Transportu Publicznego

Transport to jeden z ważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności miasta. Ilość połączeń komunikacyjnych pomiędzy najważniejszymi ośrodkami w mieście jest czynnikiem decydującym o zadowoleniu ich mieszkańców. Za udogodnieniami dla pasażerów stoi jednak mnóstwo wyzwań dla rządzących miastami. Wszystko to za sprawą: rosnącej mobilności, rozwijających się technologii, polityki ekologicznej.

 

więcej...

Funkcjonariusze SG przesiądą się do hybrydowych pojazdów

Do służby w Straży Granicznej weszło osiem samochodów hybrydowych, przystosowanych do poruszania się poza drogami utwardzonymi. Zakup dofinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.


więcej...

Mieszkańcy Warszawy najmniej obawiają się wymuszeń i okupów

Ponad 89 procent mieszkańców stolicy, biorących udział w badaniach prowadzonych przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości uważa, że w Warszawie żyje się bezpiecznie.


więcej...


  więcej...

Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna w liczbach

Od 22 listopada do 16 grudnia, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali prawie 200 tysięcy osób. Zatrzymali ponad 340, a 37 nie zezwolili na przekroczenie polskiej granicy. Kontrole zostały tymczasowo przywrócone, aby zapewnić bezpieczny przebieg szczytu klimatycznego.


więcej...

Goście z Łotwy odwiedzili Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, w ramach międzynarodowego programu Erasmus+, odwiedzili przedstawiciele Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy: mł. insp. Jans Pavlovičs - wykładowca Technologii Informacyjnych oraz mł. insp. Alens Indriksons - wykładowca w dziedzinie Fałszerstw Dokumentów i Dokumentów Podróży.


więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter