Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Choszczno, Wałcz i Gryfice z nowymi specjalistycznymi karetkami

Choszczno, Wałcz i Gryfice - to następne trzy filie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, do których trafiły nowe ambulanse. Każdy z nich wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i aparaturę.


więcej...

Masakra w Nicei

W Francji doszło do kolejnego zamachu terrorystycznego. W Nicei zginęły co najmniej 84 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Wciąż nie wiedamo, czy wśród ofiar nie ma obywateli z Polski.

więcej...

Mł. inspektor Andrzej Zakrzewski komendantem policji w Kościanie

Nowy komendant zastąpił na stanowisku insp. Henryka Kasińskiego, który po trzydziestu latach służby rozstał się z mundurem.

więcej...

Nowe uprawnienia emerytalne dla celników

Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy zakładającego objęcie wszystkich funkcjonariuszy Służby Celnej takim samym uposażeniem, jak dla pozostałych służb mundurowych.

więcej...

II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC w Krakowie już we wrześniu

Jedna z pięciu najważniejszych konferencji o cyberbezpieczeństwie w Europie po raz kolejny odbędzie się w Krakowie.


więcej...

Zachodniopomorskie realizuje kampanię „Nie jeżdżę po alkoholu”

Billboardy z rysunkiem autorstwa Henryka Sawki będą promować tegoroczną kampanię na rzecz trzeźwości „Nie jeżdżę po alkoholu”, realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie.


więcej...

Ruszył projekt „Pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne”

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Ratownik Medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy stworzyli aplikację „Pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne” dostępną na smartfony i tablety.

więcej...

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył ustawę antyterrorystyczną do TK

W opinii Rzecznika Praw Obywatelskich Ustawa antyterrorystyczna jest sprzeczna z Konstytucją, Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

więcej...

Podsumowanie szczytu NATO

Około 7 tysięcy funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji wspieranych przez policjantów z innych garnizonów, a także Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Głównej zabezpieczało szczyt NATO w Warszawie.

więcej...

Zgoda na utworzenie wspólnej straży granicznej Unii Europejskiej

Wspólna straż graniczna ma powstać już jesienią. Unijne plany przewidują przekształcenie mieszczącej się w Warszawie agencji ds. granic Frontex w nową, silniejszą Agencję ds. Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

więcej...

Strażacy z Płońska wygrali zawody w ratownictwie wodnym

Nad Zalewem w Węgrowie odbyły się V Mazowieckie Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym, w których wzięło udział 14 załóg z 10 Ochotniczych Straży Pożarnych.


więcej...

Stopień alarmowy ALFA w Warszawie

Premier Beata Szydło podpisała zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego ALFA w związku ze szczytem NATO.

więcej...

Na Światowe Dni Młodzieży przyjadą policjanci z 8 krajów

Policjanci z zagranicy przyjadą, by na miejscu wspomagać swoich pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Chodzi o państwa, z których najwięcej osób zadeklarowało udział w wydarzeniu.

więcej...
FIRE|EXPO 2016 na PGE Stadionie Narodowym. Największe wydarzenie branży pożarowej nadchodzi. Zarezerwuj swój czas!
Miesiąc lipiec 2016 obfituje w ważne wydarzenia poświęcone bezpieczeństwu: Szczyt NATO (zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego), Światowe Dni Młodzieży (specjalne wymogi bezpieczeństwa) oraz  w samym centrum tych wydarzeń 21 lipca br. coroczna największa specjalistyczna konferencja poświęcona bezpieczeństwu pożarowemu  - Kongres Pożarnictwa FIRE|EXPO 2016.
więcej...


Karetki za 3 mln zł wyjadą na ulice Torunia

System ratownictwa medycznego w rejonie Torunia wzbogacił się o cztery nowoczesne w pełni wyposażone karetki, które zastąpiły wysłużone ambulansy.

więcej...

Policyjni spottersi wrócili z Euro 2016

Grupa ośmiu funkcjonariuszy-spottersów, którzy dbali o bezpieczeństwo polskich kibiców podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji wróciła do kraju.

więcej...

Strażacy doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szumowie wzbogaciła się o nowe pozycje sprzętowe. Wśród nich znalazły się: łódź pneumatyczna ORKA, sanie lodowe, kołowrotek, kapoki oraz koła ratunkowe.


więcej...

Szkolenie dla Służby Ochrony Lotniska

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, w odpowiedzi na prośbę Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego polecił komórkom psychologów policyjnych oraz negocjatorom policyjnym przeprowadzenie szkoleń zwiększających umiejętności psychospołeczne pracowników Służby Ochrony Lotniska.

więcej...

SGSP uczelnią akademicką

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, na mocy decyzji wydanej przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska.

więcej...

Wspólne ćwiczenia polskiej i czeskiej policji

W Jeseniku odbyły się ćwiczenia policji polskiej i czeskiej w zakresie zwalczania przestępczości oraz poszukiwania osób zaginionych.

więcej...

< 1   ...   31 32 33 34 35 37 38 39 40 41   ...   54 >
 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter