Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Na polskich drogach jest coraz bezpieczniej

8 020 wypadków, 671 osób zabitych i 9 779 rannych – to podsumowanie stanu bezpieczeństwa w ciągu czterech miesięcy 2017 roku na polskich drogach. Jak podkreślają funkcjonariusze, ten okres był dużo bezpieczniejszy niż analogiczny w roku ubiegłym.

więcej...

Policjanci szkolą żołnierzy mających wyjechać na misje do Kosowa

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok szkoleń dla żołnierzy ww. jednostki.

więcej...

Więcej pieniędzy na realizację programu „Razem bezpieczniej”

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zaakceptował dofinansowanie 99 projektów zgłoszonych przez wojewodów, w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Na szczeblu lokalnym będą je realizowały samorządy i organizacje pozarządowe.

więcej...

Wspólne szkolenie funkcjonariuszy oddziałów specjalnych

Czterdziestu funkcjonariuszy z pododdziałów specjalnych Straży Granicznej, Policji i Służby Więziennej doskonaliło swoje umiejętności podczas wspólnego szkolenia, które odbyło się na podgubińskim poligonie oraz na strzelnicy Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

więcej...


Certyfikaty dla konsultantów do spraw bezpieczeństwa drogowego

Wojewoda Zdzisław Sipiera i zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz wręczyli certyfikaty konsultantom ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ich zadaniem jest m.in. poprawa jakości kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

więcej...

Na terenie powiatu świdnickiego ruszył policyjny program „Drugstop”

Policjanci w formie szkolenia skierowanego do dyrektorów szkół, pedagogów i psychologów szkolnych, członków komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz pracowników pomocy społecznej, przekazywali wiedzę dotyczącą szeroko pojętej profilaktyki narkomanii.

więcej...

Rząd osłabia rolę powiatów w zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli

Powiaty odgrywają niezmiernie istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju. Jak powszechnie wiadomo, od średniowiecza podstawową funkcją starostów było ściganie przestępstw, zapewnienie spokoju wewnętrznego i organizowanie sprawnie działającego wymiaru sprawiedliwości.

więcej...

Dowiedz się jak usprawnić procesy magazynowania
Za niecały miesiąc w Warszawie odbędzie się konferencja „IT w Logistyce GigaCon”. Wydarzenie będzie podzielone na dwie sesje tematyczne: MAGAZYN I PRODUKCJA oraz DYSTRYBUCJA I TRANSPORT. Podczas każdej z nich odbędzie się szereg wykładów merytorycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów i praktyków z branży.
więcej...

Policjanci promują nowoczesne aplikacje

W promocję mobilnej aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.więcej...

Rusza punkt kontroli autokarów w Kielcach

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki, wspólnie z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek oraz Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego Waldemarem Wiedeńskim, oficjalnie dokonali otwarcia stałego punktu kontroli autokarów.


więcej...

Nowe wozy dla lubuskich OSP

Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Lubuskiego rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych samochodów dla jednostek z terenu województwa.

więcej...

Ruszyła rekrutacja na studia w WSPol

Z początkiem maja w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ruszyła rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia. Do wyboru kandydaci mają takie kierunki jak kryminologia, zarządzanie, czy bezpieczeństwo wewnętrzne.


więcej...

Startuje wspólny projekt realizowany przez strażaków z Polski i Czech

Wymiana doświadczeń w obszarze zarządzania kryzysowego oraz wypracowanie rekomendacji w zakresie udoskonalenia współpracy polsko-czeskiej podczas usuwania zagrożeń to główne cele konferencji Zarządzanie kryzysowe oraz organizacja działań ratowniczych podczas zdarzeń nadzwyczajnych w Polsce i Czechach, która odbyła się w Polanicy Zdroju.

więcej...

Polscy funkcjonariusze SG szkolą pograniczników z Ukrainy

Na terenie Bieszczadzkiego Oddziału SG odbyła się pierwsza z pięciu zaplanowanych edycji szkoleń dla funkcjonariuszy Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy.

więcej...

Odznaka honorowa Rzecznika Praw Obywatelskich dla bryg. Daniela Dryniaka

Podczas uroczystości w Przemyślu Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich wyróżnił bryg. Daniela Dryniaka odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony praw człowieka”.


więcej...

Strzelnica areną zmagań przedstawicieli służb mundurowych

Przedstawiciele służb mundurowych walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W zawodach strzeleckich, które odbyły się na strzelnicy PZŁ „Bór” w Głogowie Małopolskim, najlepsi okazali się policjanci.


więcej...

Wizyta litewskich funkcjonariuszy w Bieszczadzkim OSG

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przebywało z wizytą dwóch oficerów Policji Granicznej Litwy z przejścia granicznego w Medininkai na granicy litewsko-białoruskiej (granica zewnętrzna UE).


więcej...

Majowy weekend bezpieczniejszy od ubiegłorocznego

Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Na polskich drogach podczas majowego długiego weekendu doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób a 477 zostało rannych.

więcej...


Sprawdź swoje punkty karne w internecie

Ponad 170 tysięcy kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego bez wychodzenia z domu. Obywatele założyli niemal 70 tys. nowych Profili Zaufanych (eGO). To bilans po czterech dniach od uruchomienia e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne”.

więcej...

Nadkomisarz Andrzej Plesiuk najlepszym szachistą wśród policjantów

Nadkom. Andrzej Plesiuk zdobył Puchar Komendanta Głównego Policji jako najlepszy policjant w XVI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach w Pokrzywnej. To kolejny sukces ełckiego policjanta, który w szachy gra od wielu lat.


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   38 >
 

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


dr hab. Piotr Wawrzyk, Instytut Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW: Skala problemu uchodźców przerosła możliwości poszczególnych krajów.
więcej...


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter