Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Komendanci obozów harcerskich mają współpracować ze służbami

Ścisła współpraca i sprawna komunikacja między Policją i Strażą Pożarną a komendantami obozów harcerskich to jeden z kilku wniosków wypracowanych podczas spotkania wiceministra Jarosława Zielińskiego z przedstawicielami organizacji harcerskich. 

więcej...

Dolnośląskie domy skontrolują „STRAŻNICY ATMOSFERY”

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji prasowej „STRAŻNICY ATMOSFERY”, których zadaniem będzie sprawdzenie czym palą w piecach Dolnoślązacy. 

więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
CyberGov 2018 – Bezpieczeństwo IT w Sektorze Publicznym

Jest wiele spotkań na temat bezpieczeństwa IT, ale tylko CyberGOV adresuje wprost potrzeby oraz uwarunkowania instytucji administracji publicznej.


więcej...

Nowe samochody dla Straży Granicznej

Siedem mikrobusów, które zostały zakupione z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, kosztowało blisko 1,3 mln złotych.

  

więcej...


Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla strażaków-ochotników z Liwa

Jednostka wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości ponad 900 tys. zł. Jego zakup był możliwy m.in. dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 w wysokości przeszło 360 tys. zł.

 

więcej...

Numer alarmowy 997 będzie przeniesiony do CPR

Od kwietnia do grudnia będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia.

więcej...

W Annopolu za niemal 26 mln zł zmodernizowano wały na Wiśle

Dzięki pieniądzom pochodzącym z rezerwy celowej MSWiA możliwa była modernizacja wałów na Wiśle w Dolinie Świeciechowskiej (gmina Annopol, powiat kraśnicki), które uległy zniszczeniu podczas powodzi w 2010 roku. 

więcej...

Poczucie bezpieczeństwa na pograniczu polsko – czeskim rośnie

Z okazji zakończenia polsko – czeskiego projektu „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego - Po chodniku i silnici bezecne Pres hranici" w Prudniku zorganizowano konferencję zamykającą przedsięwzięcie. 

więcej...

Nowa strażnica dla Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie
W siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę długo oczekiwanej inwestycji – nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.


więcej...

Władysławowo z bezpiecznym wjazdem do miasta

Wspólna inwestycja Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego gotowa. Ulica Żwirowa we Władysławowie została oficjalnie oddana do użytku. Zaniedbana od lat droga, będąca nie lada wyzwaniem dla kierowców i zawieszenia samochodów, w ciągu kilku miesięcy gruntownego remontu, zamieniła się w wygodny i co najważniejsze bezpieczny wjazd do miasta od zachodu. Inwestycja pochłonęła blisko 5 mln złotych.

  

więcej...

Patronat medialny Bezpieczeństwo Publiczne"
Elektronizacja zamówień publicznych a RODO - Szkolnictwo wyższe & instytuty badawcze
25 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się konferencja poświęcona problemom szkolnictwa wyższego oraz instytutów badawczych związanych z udzielaniem zamówień publicznych w kontekście wejścia w życie przepisów dotyczących elektronizacji zamówień publicznych oraz RODO.
więcej...

Nowy zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku

W Komisariacie Policji w Krościenku nad Dunajcem odbyło się uroczyste wprowadzenie nadkomisarza Szymona Kowalczyka, któremu Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu inspektor Robert Bartosz powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

  

więcej...

Porozumienie SGSP z komendą wojewódzką PSP w Warszawie

W siedzibie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zostało zawarte porozumienie pomiędzy Rektorem – Komendantem SGSP nadbryg. dr hab. inż. Pawłem Kępką, prof. SGSP, a Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdanem Łasicą.

 

więcej...

Polsko – niemieckie patrole na ulicach Świnoujścia

Polscy i niemieccy policjanci od lat współpracują na rzecz bezpieczeństwa w strefie przygranicznej. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przygranicznych szlakach komunikacyjnych.

  

więcej...

Finał akcji „Bezpieczna Kobieta”
Lubińscy policjanci po raz dziewiąty zorganizowali bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Uczestniczki przez cały marzec poznawały różne metody obezwładnienia napastnika. Kurs obejmował naukę obrony na sali sportowej, w pubie, trening na szpilkach w galerii oraz w miejskim autobusie. Akcja pn. „Bezpieczna Kobieta” została objęta patronatem przez Starostę Lubińskiego i Prezydenta Miasta Lubina.
więcej...

Przeterminowane leki w szpitalach zagrażają życiu pacjentów
Gospodarowanie lekami w szpitalach oraz funkcjonowanie w nich aptek i działów farmacji nie zapewnia pacjentom bezpiecznego procesu leczenia – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Zaniedbania były na tyle poważne, że w skrajnych przypadkach mogły zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów. Zdarzało się, że na oddziałach szpitalnych przechowywano lekarstwa przeterminowane lub o nieustalonym pochodzeniu.
więcej...

Straż Graniczna uzyska dostęp do danych pasażerów latających samolotami

Zgodnie z nowymi przepisami już niebawem przewoźnicy lotniczy będą przekazywać Straży Granicznej dane dotyczące przelotu pasażerów korzystających z ich linii. Informacje o pasażerach przetwarzane będą w celu zapobiegania, wykrywania i zwalczania terroryzmu, innych przestępstw oraz ścigania ich sprawców. 

więcej...

Ruszyła nowa edycja kampanii „Stop pożarom traw”

Każdego roku w pożarach traw śmierć ponosi kilkanaście osób. W tym roku są już 2 ofiary śmiertelne, a 101 osób zostało rannych.

  

więcej...

Ćwiczenia na terenie zakładu Chemar Armatura w Kielcach

Na terenie zakładu Chemar Armatura przy ulicy Olszewskiego w  Kielcach, przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe, których scenariusz zakładał powstanie pożaru w pomieszczeniu stołówki na skutek zwarcia instalacji elektrycznej.

 

więcej...

Polscy policjanci szkolili mołdawskich w zakresie walki z terroryzmem

Przedstawiciele polskiej policji, przy wsparciu kolegi z Francji, w ramach Programu Współpracy Policyjnej z Państwami Partnerstwa Wschodniego, przeprowadzili szkolenie w Kiszyniowie, w Mołdawii, dotyczące zabezpieczenia przestrzeni publicznej podczas imprez masowych przed zagrożeniami o charakterze terrorystycznym.

 

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   55 >
 

17 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Usuwanie drzew i krzewów w postępowaniach administracyjnych", http://frdl.mazowsze.pl/

28 sierpnia, Warszawa, Szkolenie "Samorządowa i firmowa strona na facebooku bez tajemnic", http://frdl.mazowsze.pl/

30 sierpnia, Warszawa, Forum Transoprtu Publicznego, http://pirbinstytut.pl/

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter