Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Budowa Zbiornika Racibórz opóźnia się

Już w 2014 r. Najwyższa Izba Kontroli zwracała uwagę na poważne zagrożenia terminowego zakończenia realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej dla Odry.

więcej...

Insp. Dariusz Augustyniak komendantem świętokrzyskiej policji

Inspektor Dariusz Augustyniak rozkaz o objęciu tych obowiązków otrzymał z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka w obecności całej kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego oraz przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, instytucji, a także duchowieństwa.

więcej...

Polscy policjanci zabezpieczają Euro 2016

Komendant Główny Policji na zaproszenie Ministra Spraw Wewnętrznych Francji oddelegował 8 funkcjonariuszy do udziału w policyjnym zabezpieczeniu Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2016.


więcej...

Konkurs na hasło umieszczone na policyjnych radiowozach

Komenda Główna Policji ogłosiła konkurs na hasło, motto lub slogan, który umieszczany będzie na radiowozach. Podąża tym samym ścieżką, którą od wielu lat idą komendy z innych krajów.

więcej...

Strażacy z Mazowsza mistrzami Polski w sporcie pożarniczym

Już po raz trzydziesty trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski w Sportach Pożarniczych. W klasyfikacji generalnej, zwyciężyła reprezentacja województwa mazowieckiego, natomiast zwycięzcą w dwuboju pożarniczym został Bartłomiej Siepietowski z województwa małopolskiego.


więcej...

Podinsp. Mariusz Ciarka rzecznikiem prasowym komendanta głównego policji

Dotychczasowy rzecznik komendy wojewódzkiej policji w Krakowie objął stanowisko rzecznika prasowego komendanta głównego policji.

więcej...

MSWiA wyciągnie dzielnicowych zza biurek

Przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych przedstawili założenia nowego programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Dzięki realizowanemu programowi dzielnicowi mają być znani mieszkańcom i być policjantami pierwszego kontaktu dla obywateli.

więcej...

NIK krytycznie o programie likwidacji azbestu w Polsce
W opinii Najwyższej Izby Kontroli program oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009 – 2032 nie spełnia swojej roli. Mimo stworzenia ram prawnych i zaangażowania środków finansowych z budżetu państwa, tempo usuwania azbestu jest znikome, a jego ilość wciąż pozostaje niewiadomą.


więcej...

Resort spraw wewnętrznych odtworzył kolejny posterunek policji
Posterunek policji w Łysych został zlikwidowany w grudniu 2012 r. U podstaw przywrócenia posterunku leżą apele lokalnej społeczności, która argumentowała, że brak posterunku na terenie gminy wpływa na obniżenie poczucia bezpieczeństwa.
więcej...

Funkcjonariusze łódzkiej straży miejskiej z certyfikatem od wojewody

Straż Miejska w Łodzi obchodzi w tym roku 25-lecia powstania. Najlepsi strażnicy i pracownicy łódzkiej straży miejskiej otrzymali z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau odznaczenia państwowe, a cała formacja – specjalny Certyfikat Wojewody Łódzkiego.

więcej...

Dolnośląscy policjanci dbają o bezpieczeństwo seniorów

Ponad 280 seniorów z terenu całego Dolnego Śląska uczestniczyło w akcji „Bezpieczny Senior” oraz „Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku”. Celem obu akcji było rozpowszechnianie szeroko rozumianej profilaktyki związanej z przeciwdziałaniem popełnianiu przestępstw na rzecz osób starszych.

więcej...

BOR będzie korzystać ze źródeł Interpolu

BOR będzie korzystać ze źródeł Interpolu W Komendzie Głównej Policji podpisano porozumienie w sprawie przyznania dla Biura Ochrony Rządu praw bezpośredniego dostępu i korzystania z baz w Systemie Informacyjnym Interpolu.


więcej...


Techniki i narzędzia pozyskiwania informacji z otwartych źródeł

5 i 6 lipca odbędą się warsztaty "Wywiad jawnownoźródłowy (OSINT) - techniki i narzędzia pozysykiwania informacji z otwartych źródeł. Podczas otwartego treningu OSINT, zostaną zaprezentowane najbardziej skuteczne i aktualne metody wywiadu jawnoźródłowego z wykorzystaniem technologii internetowych i nie tylko.

więcej...

Brygadier Jarosław Kurek komendantem mazowieckich strażaków

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się ceremonia przyjęcia obowiązków mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP przez st. bryg. mgr. Jarosława Kurka.

więcej...

"Ochrona danych osobowych w praktyce"
Już 5 lipca w warszawie odbędą się warsztaty "Ochrona danych osobowych w praktyce". Szkolenie ma za zadanie zapoznanie uczestników z prawnymi regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych oraz zmianami w ustawie obowiązującymi od 1 stycznia 2015 r. oraz od 1 kwietnia 2016 r.
więcej...

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Mazur siatkarskimi mistrzami

W Morskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się XI Mistrzostwa Straży Granicznej w Plażowej Piłce Siatkowej – Karwia 2016 pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej.


więcej...

Rekordowa edycja targów EDURA
Rekordowa wielkość ekspozycji, rekordowa ilość wystawców, a przede wszystkim rekordowa frekwencja zwiedzających zadecydowała o sukcesie XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016.


więcej...

Strażacy z Chrzanowa mistrzami woj. małopolskiego w ratownictwie

Na terenie powiatu oświęcimskiego odbyły się VI Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP woj. małopolskiego.


więcej...

Mł. insp. Roman Sobczak komendantem szkoły w Pile

Uroczystość mianowania nowego komendanta odbyła się w obecności zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Andrzeja Szymczyka podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej szkoły.

więcej...

Bryg. Marcin Machowski komendantem skarżyskich strażaków

Nowym Komendantem  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej został bryg.mgr. inż. poż. Marcin Machowski.

więcej...

< 1   ...   39 40 41 42 43 45 46 47 48 49   ...   60 >
 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter