Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polscy strażnicy miejscy będą szkolić strażników z Ukrainy

Adam Młot, komendant krakowskiej straży miejskiej i gen. płk Siergiej Kurtjan, przewodniczący Stowarzyszenia Obywatelskich Formacji Ukrainy ds. Ochrony Porządku Publicznego i Granic Państwa podpisali porozumienie o współpracy.

więcej...

Rosnące zagrożenie chemiczne

Globalne bezpieczeństwo chemiczne głównym tematem szczytu w Targach Kielce.

więcej...

NIK: Liczba osób uchylających się od szczepień wzrasta

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że obowiązujący w Polsce system szczepień obowiązkowych jest bezpieczny i działa sprawnie. Groźna dla całej populacji może się jednak okazać systematycznie zyskująca na popularności tendencja do unikania szczepień.

więcej...

Sosnowiecka policja szkoli pracowników socjalnych

Cykl szkoleń z samoobrony przeprowadziła Agnieszka Bergier-Karkosz, aktualna mistrzyni świata w jiu-jitsu, a na co dzień sosnowiecka policjantka.

więcej...

Sopot, Legnica i Katowice najniebezpieczniejszymi miastami w Polsce

Portal Polska w Liczbach w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego przygotował ranking, z którego wynika, że Sopot jest miastem, w którym notuje się najwięcej w Polsce przestępstw w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

więcej...

Policja odnotowała mniej przestępstw kryminalnych w pierwszym kwartale roku

Spadek liczby przestępstw kryminalnych i wzrost wykrywalności sprawców przestępstw to główne trendy podsumowujące pierwszy kwartał 2016 r.

więcej...

Dawid Ostrowski najlepszym tenisistą stołowym wśród dolnośląskich strażaków

W Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym.

 

więcej...

Straż obywatelska zawiesza swoją działalność w Warszawie

Zaledwie po kilkunastu tygodniach działalności, nowa formacja, która miała dbać o przestrzeganie porządku w warszawskiej dzielnicy Mokotów zawiesiła swoją działalność.

więcej...

Pilne: Nadinsp. Jarosław Szymczyk Nowym Komendantem Głównym Policji
Po dwóch miesiącach wakatu nowym Komendantem Głównym Policji będzie nadinspektor Jarosław Szymczyk, który dotychczas był Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

więcej...

W Sierpcu otwarto nową komendę policji

W uroczystości oddania do użytku nowej komendy powiatowej policji wziął udział m.in. wojewoda mazowiecki oraz szef mazowieckich policjantów.

 

więcej...

Wspólne nowe projekty litewskich i polskich strażaków

W Augustowie odbyło się spotkanie przedstawicieli służb ratowniczych sąsiadujących województw Polski i Litwy, którego celem było podpisanie listów intencyjnych inicjujących wspólne przygotowania do realizacji projektów mających na celu poprawę bezpieczeństwa.

więcej...

Porozumienie w sprawie przeciwdziałania pożarom w świętokrzyskich lasach

W siedzibie świętokrzyskiego urzędu marszałkowskiego w Kielcach podpisano porozumienie dotyczące współdziałania w zakresie tworzenia, utrzymywania, eksploatacji i rozwijania Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej.

więcej...

Streżyńska: Cyberbezpieczeństwo to jeden z priorytetów działań resortu cyfryzacji

Zapowiedź stworzenia ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz powołanie specjalnych komórek w prokuraturze zajmujących się tym zagadnieniem, to najważniejsze przesłania konferencji CYBERSEC PL.
 

więcej...

Policjanci ćwiczyli tłumienie zamieszek na wojskowym poligonie

W Wędrzynie pojawiło się ponad 300 umundurowanych policjantów. Zachodniopomorscy funkcjonariusze ćwiczyli symulację sytuacji mogących pojawić się w ramach zbiorowego naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

więcej...

St. bryg. Sylwester Hamera komendantem miejskim PSP w Kielcach

W Kielcach odbyła się uroczystość powołania na stanowisko nowego komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.
 

więcej...

„OPEN SOURCE INTELLIGENCE (OSINT) - Techniki i Narzędzia Pozyskiwania Informacji z Otwartych Źródeł”
Otwarty trening OSINT, prezentujący najbardziej skuteczne i aktualne metody wywiadu jawnoźródłowego z wykorzystaniem technologii internetowych i nie tylko. Ponad 100 zaawansowanych technik pozyskiwania informacji w intensywnym, dwudniowym treningu, wzbogaconym elementami informatyki śledczej oraz wywiadu gospodarczego. więcej...

XX Forum ADO/ABI
Treść rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnym przepływem takich danych została ustalona pod koniec 2015 r. Obecnie oczekujemy na ostateczne przyjęcie rozporządzenia przez organy Unii Europejskiej, ale dysponujemy już tekstem nowego aktu prawnego. Nadszedł więc czas na pierwsze konkretne oceny zakresu zmian, jakie czekają nas w niedalekiej przyszłości w prawie ochrony danych osobowych. więcej...

Lubelska policja przygotowuje się na Światowe Dni Młodzieży

Inspektor Paweł Dobrodziej, komendant wojewódzki policji podpisał z przedstawicielami strony kościelnej porozumienie ws. zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży na terenie województwa lubelskiego.

 

więcej...

Samorząd modernizuje wielkopolskie pogotowie

Leszek Wojtasik, członek zarządu województwa wielkopolskiego przekazał Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu trzy ambulanse sanitarne wraz z wyposażeniem medycznym.

więcej...

Nowy program nauczania dla policyjnych klas mundurowych

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że program nauczania w klasach policyjnych zostanie ujednolicony. Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie potencjału osób uczęszczających do takich klas.

więcej...

< 1   ...   43 44 45 46 47 49 50 51 52 53   ...   58 >
 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter