Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Brygadier Jarosław Kurek komendantem mazowieckich strażaków

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się ceremonia przyjęcia obowiązków mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP przez st. bryg. mgr. Jarosława Kurka.

więcej...

"Ochrona danych osobowych w praktyce"
Już 5 lipca w warszawie odbędą się warsztaty "Ochrona danych osobowych w praktyce". Szkolenie ma za zadanie zapoznanie uczestników z prawnymi regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych oraz zmianami w ustawie obowiązującymi od 1 stycznia 2015 r. oraz od 1 kwietnia 2016 r.
więcej...

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Mazur siatkarskimi mistrzami

W Morskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się XI Mistrzostwa Straży Granicznej w Plażowej Piłce Siatkowej – Karwia 2016 pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej.


więcej...

Rekordowa edycja targów EDURA
Rekordowa wielkość ekspozycji, rekordowa ilość wystawców, a przede wszystkim rekordowa frekwencja zwiedzających zadecydowała o sukcesie XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016.


więcej...

Strażacy z Chrzanowa mistrzami woj. małopolskiego w ratownictwie

Na terenie powiatu oświęcimskiego odbyły się VI Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP woj. małopolskiego.


więcej...

Mł. insp. Roman Sobczak komendantem szkoły w Pile

Uroczystość mianowania nowego komendanta odbyła się w obecności zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Andrzeja Szymczyka podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej szkoły.

więcej...

Bryg. Marcin Machowski komendantem skarżyskich strażaków

Nowym Komendantem  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej został bryg.mgr. inż. poż. Marcin Machowski.

więcej...

Mistrzowska drużyna wędkarzy z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie

Na jeziorach Białe i Kłodno w Chmielnie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Straży Granicznej w wędkarstwie spławikowym im. ppłk. SG Andrzeja Stańca.


więcej...

Policjanci uhonorowani odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński w uznaniu wieloletnich zasług Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji za odzyskanie wielu bezcennych dzieł sztuki wyróżnił siedmioro policjantów honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


więcej...

Ukraińcy na Podkarpaciu czerpią wzory działań ratowniczych

Podczas wizyty studyjnej goście z Ukrainy poznawali funkcjonowanie sztabu działań ratowniczych oraz służb ratowniczych na Podkarpaciu. Podczas spotkania zainaugurowany został wspólny projekt województwa podkarpackiego z obwodem Iwano – Frankiwskim.

więcej...

Funkcjonariusze policji z Żywca oddali potrzebującym mieszkańcom krew

Ambulans Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bielska-Białej zaparkował przed wejściem do Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.


więcej...

Kujawsko-Pomorskie poprawia bezpieczeństwo na drogach

Rusza piąta edycja Drogowej Inicjatywy Samorządowej. Wspólnie z gminami oraz powiatami samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zbuduje kolejne kilometry chodników oraz ścieżek rowerowych poprawiających bezpieczeństwo przy wojewódzkich drogach. Nabór wniosków potrwa do 17 czerwca.

więcej...

Pokazy dla najodważniejszych podczas targów EDURA
W ramach XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA odbędą się pokazowe ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, odzwierciedlające założenia programowe obowiązującego programu szkolenia z tego zakresu podpisanego w ubiegłym roku przez Komendanta Głównego PSP.

więcej...

Insp. Piotr Owsiewski zastępcą Komendanta Stołecznego Policji

Inspektor Piotr Owsiewski pełnił od połowy lutego obowiązki Komendanta Stołecznego Policji. 30 maja 2016 r. Komendant Główny Policji powołał go na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji.

więcej...

Lubelskie organizacje proobronne gotowe do tworzenia obrony terytorialnej

Lubelskie organizacje związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa podpisały deklarację gotowości do tworzenia lokalnych struktur obrony terytorialnej. Uroczystość miała miejsce na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

więcej...

Pełnomocnicy graniczni wysoko oceniają dotychczasową współpracę

W Bratysławie odbyła się Konferencja Głównych Pełnomocników Granicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Słowackiej oraz Republiki Czeskiej.


więcej...

Kpt. Kochan komendantem PSP w Elblągu

Nominację wręczył st.bryg. Mirosław Hołubowicz - Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych oraz urzędów miast i gmin, reprezentanci służb mundurowych i organizacji współpracujących na co dzień z elbląską komendą.

więcej...

Sukces kolejnej odsłony dnia bezpieczeństwa w Dzierżoniowie

Przybliżenie działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz przekazanie treści edukacyjnych o bezpieczeństwie – to główne cele Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa, który zorganizowali m.in. dzierżoniowscy policjanci.

więcej...

MSWiA przywróciło w Kampinosie posterunek policji 

Przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych zapowiedzieli odtworzenie znacznej części posterunków, które zostały zlikwidowane za poprzedniej władzy. Szacuje się, że w całej Polsce przywróconych zostanie ponad 150 posterunków policji.

więcej...

Specjalny czujnik może ostrzec kierowców przed zwierzętami

Zwierzęta pojawiające się nagle przed maską samochodu stanowią zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale także osób korzystających z dróg.

więcej...

< 1   ...   44 45 46 47 48 50 51 52 53 54   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter