Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Bramki biometryczne ABC na polskich lotniskach

W 2019 roku na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin pojawią się bramki biometryczne ABC (ang. Automated Border Control). Będą wykorzystywane do odprawy granicznej głównie obywateli państw Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, posiadających biometryczne paszporty. Podróżny będzie mógł dokonać samodzielnej odprawy granicznej bez kontaktu z funkcjonariuszem Straży Granicznej.


więcej...

W Świętokrzyskim strażacy szkolili policjantów z prewencji

Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zorganizował i przeprowadził na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach trzecie z cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy policji z działań z zakresu „Firefobii”.


więcej...


Polak brał udział w lokalizowaniu maszyny skradzionej w Norwegii

Adrian Tręda z firmy ABAX brał udział w poszukiwaniach maszyny skradzionej w Norwegii i odnalezionej w Polsce. Dzięki wysiłkom ze strony ABAX, zagźszczarka gruntu trafi³a z powrotem do Rønningen Maskin AS w Årnes.

więcej...

Aktywny Strzelec – współczesne zagrożenie funkcjonariusza Policji

Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podinsp. dr hab. Jarosław Truchan wspólnie z mł. insp. dr Jarosławem Struniawskim - Kierownikiem Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uroczyście otworzyli warsztaty metodyczno-szkoleniowe pn. „Aktywny Strzelec – współczesne zagrożenie funkcjonariusza Policji”.


więcej...

W żagańskim Centrum Kultury spotkali się przedstawiciele policji z Polski i Niemiec

Na spotkanie zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Prezydium Policji Landu Brandenburgia w Poczdamie, przybyli znamienici goście. Konferencja Graniczna „Skuteczne zwalczanie zagrożeń transgranicznych” to omówienie wspólnie podejmowanych inicjatyw, wpływających na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców po obu stronach Odry.


więcej...

Porozumienie Straży Granicznej z PWPW

W siedzibie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S. A. w Warszawie podpisano porozumienie o współdziałaniu Straży Granicznej oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S. A.


więcej...

Na Śląsku oraz w Krakowie wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie województwa śląskiego oraz miasta Krakowa. Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.
więcej...

Sprzęt skradziony w Norwegii odnaleziony w Polsce

Firma Rønningen Maskin AS odzyskała zagęszczarkę tydzień po tym, jak została ona skradziona z magazynu w Årnes. Maszyna została odnaleziona na terenie Polski przy pomocy urządzenia ABAX.


więcej...

Liczba etatów w służbach mundurowych podległych MSWiA wzrasta

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

więcej...

Trzeci Black Hawk w służbie polskiej Policji

Polska Policja podpisała umowę na zakup trzeciego wielozadaniowego helikoptera S-70i Black Hawk. Podobnie jak dwa poprzednie wesprze on m.in. działania  kontrterrorystyczne.


więcej...

Gdyński SAR ma nowy skuter ratowniczy

Siedem nowych skuterów ratowniczych trafiło do Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Wspólnie z jednym otrzymanym wcześniej i wykorzystywanym od roku w Łebie, zasilą szeregi wszystkich ośmiu brzegowych stacji ratowniczych rozmieszczonych wzdłuż Wybrzeża.


więcej...

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej
22 listopada, w związku ze szczytem klimatycznym ONZ COP 2018, na granicy wewnętrznej zostanie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Do 16 grudnia granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Takich miejsc będzie w sumie 264. Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach.
więcej...

Nadinspektor Dariusz Augustyniak nowym zastępcą Komendanta Głównego Policji

Szef MSWiA Joachim Brudziński powołał nadinspektora Dariusza Augustyniaka na stanowisko zastępcy Komendanta Głównego Policji ds. logistyki. Nadinspektor Dariusz Augustyniak dotychczas kierował garnizonem świętokrzyskim.
 

więcej...

St. kpt. mgr inż. Krzysztof Wiciak komendantem strażaków w Prudniku

Opolski komendant wojewódzki PSP, st. bryg. mgr inż. Krzysztof Kędryk, powołał na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Prudniku st. kpt. mgr inż. Krzysztofa Wiciaka.

więcej...

Nowy samochód dla strażaków ochotników z Białotarska

Ochotnicza Straż Pożarna w Białotarsku otrzymała samochód strażacki. Będzie służył druhom podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.


więcej...

Będą nowe legitymacje służbowe dla policjantów

Z końcem roku mija termin ważności dotychczasowych legitymacji służbowych policjantów. Dlatego MSWiA przygotowało i przekazało do konsultacji międzyresortowych projekt rozporządzenia zmieniającego wzór legitymacji. Nowe legitymacje będą dokumentami lepiej zabezpieczonymi przed fałszerstwem. Policjanci będą się nimi posługiwali od 1 stycznia 2019 roku.

więcej...

System monitorowania pojazdów GPS pomógł znaleźć skradziony samochód
Szwedzkiej firmie transportowo-maszynowej UTAB AB, wchodzącej w skład KEWAB AB, skradziono jeden z samochodów serwisowych podczas październikowego weekendu. Złodziej jednak nie wiedział, że trzy dni wcześniej firma zainstalowała lokalizator GPS we wszystkich swoich samochodach.


więcej...

Nowa inwestycja w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę stacji obsługi pojazdów.


więcej...

Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
Minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
więcej...

Strażacy wraz z przedstawicielami Kolei Linowych o bezpieczeństwie

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem w ramach przygotowania do sezonu zimowego odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na kolejach linowych ze szczególnym uwzględnieniem ewakuacji osób po awaryjnym zatrzymaniu kolei linowej.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter