Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wyznaczono kierunki działań Straży Granicznej w 2019 roku
W Komendzie Głównej Straży Granicznej zakończyła się dwudniowa odprawa kadry kierowniczej Straży Granicznej. Podczas odprawy omówiono najważniejsze problemy oraz wyznaczono kierunki działań formacji w roku 2019.
więcej...

Nowa wersja aplikacji mobilnej RSO
Od połowy lutego użytkownicy smartfonów mogą pobierać wyłącznie nową wersję aplikacji RSO, która wysyła alerty meteorologiczne i ostrzeżenia dla kierowców. Dzięki wprowadzonej w 2018 roku funkcji geolokalizacji możliwe jest automatyczne lokalizowanie województwa i przesyłanie użytkownikom właściwych dla miejsca pobytu komunikatów. Każdy użytkownik może także sprawdzić na mapie miejsca zdarzeń i swoje położenie.


więcej...

Test monitoringu GPS w ujemnych temperaturach
Firma ABAX postanowiła przetestować urządzenie ABAX Equipment Control. Testy przeprowadzono, kiedy na zewnątrz termometry wskazywały bardzo niskie temperatury. Product Manager podjął się całkowitego zamrożenia urządzenia GPS w celu sprawdzenia, czy nadal będzie sprawne.


więcej...

Dodatkowe patrole policji na ulicach Warszawy
Stołeczny samorząd przeznaczył 4,6 mln zł na opłacenie dodatkowych, ponadnormatywnych, patroli policji. Dzięki temu ulice Warszawy będą kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa przez policjantów podczas 20 tysięcy służb.


więcej...

Wyjątkowość działalności grup ratowniczych

Łukasz Smółka wicemarszałek Województwa Małopolskiego spotkał się z przedstawicielami Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Goszcza, Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty oraz Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele samorządów.


więcej...

„Brońmy się sami!” - pracownicy MOPS na kursie samoobrony

Dwie godziny intensywnych ćwiczeń zapewnili uczestnikom kursu samoobrony policjanci z będzińskiej komendy. Mundurowi, w ramach programu BEZPIECZNY BĘDZIN, zorganizowali zajęcia dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie.


więcej...

Kielecki policjant na najwyższym szczycie Ameryki Południowej

Rozpoczęta pod koniec stycznia wyprawa podkom. Łukasza Pabiana w drodze na Aconcaguę została zakończona sukcesem. Dokładnie 9 lutego, o godzinie 11:45 czasu lokalnego kielecki policjant stanął na najwyższym szczycie Ameryki Południowej.


więcej...

W Grajewie otwarto salę edukacyjną „Ognik”

W uroczystym otwarciu sali wzięli udział m.in. st. bryg. Andrzej Sobolewski, zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych powiatu na czele ze starostą grajewskim panem Waldemarem Remfeldem oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących.


więcej...

Debata w Brukseli na temat zaufania i współpracy w cyberprzestrzeni
Budowanie opartej na zaufaniu współpracy w zakresie nowych strategii, polityk i standardów cyberbezpieczeństwa będzie jednym z kluczowych celów debaty liderów CYBERSEC, która odbędzie się już 20 lutego w Brukseli. Polski think tank, Instytut Kościuszki, już po raz drugi zgromadzi w sercu Unii Europejskiej czołowych ekspertów z administracji UE i NATO, organizacji międzynarodowych i firm sektora prywatnego.
więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - #Więziennictwo2019
W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. na terenie Targów Lublin odbędzie się ogólnokrajowa konferencja i targi #Wieziennictwo2019 pod patronatem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Organizatorami tego specjalistycznego wydarzenia są Targi Lublin oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.


więcej...

Wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Floriany 2019
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej organizuje kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.


więcej...

Sukces włoszczowskich strażaków na Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych

W Kluczewsku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Służb Mundurowych Województwa Świętokrzyskiego o puchar Wójta Gminy Kluczewsko. Do turnieju przystąpiło dziewięć drużyn reprezentujących wszystkie formacje mundurowe województwa świętokrzyskiego.


więcej...

Amerykańscy instruktorzy przeszkolili polskich policjantów

Ćwiczenia doskonalące dotyczyły postępowania taktycznego w sytuacjach, w których zamachu dokonuje tak zwany „aktywny strzelec”. Instruktorami szkolenia byli doświadczeni instruktorzy USNavy, specjalizujący się zarówno w realizacji zadań związanych z bezpośrednim reagowaniem na akty terrorystyczne, jak i w szkoleniu służb mundurowych.


więcej...

Oficer łącznikowy polskiej Policji w Królestwie Hiszpanii
Przy Ambasadzie RP w Madrycie utworzone zostało stanowisko oficera łącznikowego polskiej Policji. Z dniem 2 lutego 2019 r objęła je nadkom. Karolina Gawlicka-Bąk z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.  więcej...

Służby gotowe do zabezpieczenia konferencji dotyczącej Bliskiego Wschodu

W związku z przygotowaniami do zabezpieczenia spotkania ministerialnego w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, w MSWiA odbyło się posiedzenie zespołu do spraw koordynacji działań służb podległych resortowi.

więcej...

Stwierdzono ponad dwa tysiące uchybień w escape roomach

Premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. ministrowie Joachim Brudziński i Jadwiga Emilewicz, wzięli udział w odprawie dotyczącej wdrożenia zmian prawnych w zakresie działalności tzw. escape roomów.


więcej...

112 – numer, który ratuje życie
11 lutego obchodzony jest w Europie, jako Dzień Numeru Alarmowego 112. Stworzono go po to, aby z każdego miejsca naszego kontynentu przez całą dobę móc wezwać pomoc, gdy zagrożone jest życie nasze lub innych.
więcej...

Nowe pojazdy obserwacyjne na polskim odcinku zewnętrznej granicy UE

Funkcjonariusze SG, pełniący służbę w ochronie polskiego odcinka zewnętrznej granicy UE, otrzymali nowoczesne pojazdy obserwacyjne PJN. Wysokiej klasy sprzęt zakupiono z ustawy modernizacyjnej za kwotę ponad 41,3 mln złotych.


więcej...

Podinsp. Ryszard Mazurkiewicz nowym szefem policjantów w Kłodzku

Podinspektor Ryszard Mazurkiewicz na funkcję komendanta został powołany z dniem 1 lutego 2019 r. Do 31 stycznia 2019 pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich.

więcej...

Polscy policjanci patrolują stoki włoskich Dolomitów

Przez okres trzech tygodni dwóch polskich policjantów będzie pełnić służbę patrolową na terenie Republiki Włoskiej. Polscy policjanci będą asystować i pomagać włoskim kolegom podczas wspólnych patroli policyjnych na stokach narciarskich.


więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter