Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Radni sprzeciwiają się zmniejszeniu liczby dyspozytorni pogotowia na Mazowszu
Dotychczas województwo podzielone było na sześć rejonów operacyjnych, teraz mają być tylko trzy. Przyjęte przez radnych stanowisko zostanie przekazane m.in. do wojewody mazowieckiego, ministra zdrowia oraz NFZ i ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza – do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
więcej...

Zima, a monitoring GPS – skorzystaj z dodatkowej ochrony

ABAX wprowadził na rynek stalową klatkę, która zapewni dodatkową ochronę zimą Twoim urządzeniom do monitorowania GPS.


więcej...

Zakończył się proces przełączania numeru alarmowego 997 do CPR

Od kwietnia do grudnia przełączono numer 997 do CPR w całej Polsce. Teraz dyspozytorzy z Policji otrzymują z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

więcej...

Komendant Główny Policji został odznaczony medalem Zasłużony la Prokuratury RP

W siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość, podczas której gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji został uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Prokuratury RP”. To wyjątkowy medal przyznawany za szczególny wkład w zwalczanie przestępczości w kraju.


więcej...

Zmiany w zakresie funkcjonowania straży miejskich i gminnych

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie Międzyresortowego Zespołu ds. współpracy ze Strażami Miejskimi. Posiedzeniu przewodniczył Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

więcej...

Nowe wozy dla kujawsko-pomorskich strażaków ochotników

Do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie wchodzi właśnie siedem średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wiosną druhowie z OSP otrzymają kolejne siedem wozów.


więcej...

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

więcej...

Bezpłatna konferencja - IT SECURITY TRENDS, już 23 stycznia 2019 w Warszawie
Wydarzenie IT Security Trends to wyjątkowa okazja do pogłębienia swojej wiedzy i spostrzeżeń w zakresie najnowszych trendów bezpieczeństwa oraz ich funkcjonowania w organizacji. Rozwój nowoczesnych technologii jest obecnie globalny i niezwykle szybki. Wywiera duży wpływ na bezpieczeństwo firm oraz instytucji.

 
więcej...

NIK krytycznie o współpracy MON z organizacjami proobronnymi

Działania resortu obrony narodowej w zakresie współpracy z organizacjami proobronnymi nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Przede wszystkim nie wypracowano modelu wykorzystania organizacji proobronnych w systemie obronnym państwa.

więcej...

Podsumowanie pracy polsko – białoruskiej podkomisji ds. ratownictwa

W Mińsku na Białorusi odbyło się II posiedzenie Podkomisji ds. ratownictwa i ochrony ludności w warunkach nadzwyczajnych zagrożeń, działającej w ramach Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji Koordynacyjnej ds. Współpracy Transgranicznej.


więcej...

Straż Graniczna została odznaczona przez Prezydenta Słowenii

W Pałacu Prezydenckim w Lublanie Prezydent Republiki Słowenii Borut Pahor odznaczył Straż Graniczną Medalem za Zasługi. W imieniu formacji medal odebrał zastępca dyrektora Biura Spraw Międzynarodowych Komendy Głównej Straży Granicznej ppłk SG Artur Kępka.


więcej...

Pożegnaliśmy kolejną grupę policjantów, którzy polecieli służyć w Kosowie
Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przeprowadziło kolejną rotację Jednostki Specjalnej Polskiej Policji pełniącej służbę w ramach Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX). W trakcie dwudniowej rotacji policjanci XXIX zmiany JSPP zastąpią wracających po dziewięciu miesiącach służby funkcjonariuszy XXVIII zmiany JSPP.

 
więcej...

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej”

Można już składać wnioski do kolejnej edycji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W 2019 roku na realizację programu zarezerwowano kwotę 6 milionów złotych.


więcej...

120 nowych samochodów dla Straży Granicznej

Podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał funkcjonariuszom Straży Granicznej 120 nowych samochodów.


więcej...

Patronat medialny Bezpieczeństwo Publiczne
Weź udział w konferencji „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym. Czy da się im zapobiec? Oczywiście nie jest to możliwe. Można jedynie do nich dobrze się przygotować.

  
więcej...

Kurs specjalistyczny dla kierujących działaniami antyterrorystycznymi

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się kurs specjalistyczny dla kierujących działaniami antyterrorystycznymi. W imieniu Komendanta-Rektora WSPol, insp. dra Marka Fałdowskiego kurs otworzył Kanclerz WSPol, mł. insp. Andrzej Pawłowski.


więcej...

Marek Fiłonowicz nowym komendantem świdnickiej Straży Miejskiej

Prezydent Beata Moskal – Słaniewska powołała na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy Marka Fiłonowicza, dotychczasowego dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

więcej...

W Europie znacznie spadła liczba zabitych w atakach terrorystycznych
Niezależny think tank Institute for Economics & Peace opublikował raport “2018 Global Terrorism Index”, z którego wynika, że trzeci rok z rzędu liczba zabitych w atakach terrorystycznych spada. Jednocześnie rośnie liczba ataków terrorystycznych o podłożu skrajnie prawicowym.
więcej...

Lokalizator GPS do samochodu - czy warto? Poznaj 6 zalet monitoringu GPS
Według szacunków firmy analitycznej Berg Insight (2018), na rynku europejskim liczba użytkowników korzystających z systemów do zarządzania flotą ma wzrosnąć do 15,6 milionów w 2022 roku. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie systemem do zarządzania pojazdami i monitorowania floty, tym razem przyjrzymy się jakie są główne zalety systemu monitoringu GPS.


więcej...

PORD rozda 500 apteczek samochodowych kierowcom
Gdańsk, Gdynia, Starogard Gdański, Pruszcz Gdański oraz Tczew - w każdym z tych miast, w prezencie na mikołajki, prawnicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego wraz z policjantami rozdawać będą kierowcom darmowe apteczki.


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter