Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


MSWiA przywróciło w Kampinosie posterunek policji 

Przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych zapowiedzieli odtworzenie znacznej części posterunków, które zostały zlikwidowane za poprzedniej władzy. Szacuje się, że w całej Polsce przywróconych zostanie ponad 150 posterunków policji.

więcej...

Specjalny czujnik może ostrzec kierowców przed zwierzętami

Zwierzęta pojawiające się nagle przed maską samochodu stanowią zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale także osób korzystających z dróg.

więcej...

Łódzkie kształtuje świadomość prozdrowotną mieszkańców regionu

W województwie łódzkim rusza projekt „Łódzkie ma pomysł na zdrowie”. Celem projektu jest kształtowanie świadomości prozdrowotnej mieszkańców regionu i zwiększenie aktywności działań profilaktycznych w tym zakresie.

więcej...

Bielska policja i straż pożarna propagują bezpieczeństwo na drogach

W bielskim Parku Słowackiego odbyły się XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego.


więcej...

Resort spraw wewnętrznych wspomoże finansowo poszukiwanie osób zaginionych

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził decyzję komisji konkursowej o przyznaniu dotacji dla Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

więcej...

Szkolenie strażaków w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego

Na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie z siedzibą w Pionkach odbyły się warsztaty metodyczno-tematyczne z zakresu podstawowego w ratownictwie chemicznym i ekologicznym.

więcej...

Insp. Jarosław Kaleta komendantem wojewódzkim policji w Opolu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jarosława Kaletę.

więcej...

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie w związku z ŚDM

Departament Stanu USA wydał oficjalne ostrzeżenie, w którym informuje o niebezpieczeństwie ataków terrorystycznych w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Euro 2016 we Francji oraz Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

więcej...

Brak pieniędzy zatrzymał klinikę dla uchodźców w Libanie

Nie wyjeżdża już mobilna klinika, będąca integralną częścią ośrodka zdrowia dla syryjskich uchodźców w Libanie. Współfinansowany przez polską organizację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej ośrodek zatrzymał swoją działalność z powodu braku środków na pensje dla lekarzy i leki.

więcej...

Insp. Rafał Kochańczyk komendantem Szkoły Policji w Katowicach

W Katowicach odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Szkoły Policji przez inspektora Jarosława Kaletę inspektorowi dr. Rafałowi Kochańczykowi.

więcej...

Policjanci z Nowej Soli żeglarskimi mistrzami Polski

W ostatni weekend maja na Jeziorze Sławskim odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Regatach Żeglarskich o Puchar Komendanta Głównego Policji.


więcej...

Kontradm. SG Piotr Stocki z wyróżnieniem Dowództwa Ośrodka Szkolenia Navsciatts

W siedzibie Dowództwa Operacji Specjalnych w Tampie na Florydzie (USA) Komendant Morskiego Oddziału SG kontradm. SG Piotr Stocki odebrał wyróżnienie przyznane przez Dowództwo Ośrodka Szkolenia NAVSCIATTS (Naval Small Craft Instruction and Technical Training School).


więcej...

Szpital w Brodnicy został wyposażony w nowoczesny sprzęt ratujący życie

W Brodnicy zakończono finansowaną z marszałkowskich środków RPO 2007-2013 rozbudowę i modernizację powiatowej lecznicy. Modernizacja została połączona z zakupami sprzętu i specjalistycznej aparatury medycznej.

więcej...

Bartłomiej Siepietowski wygrał turniej w dwuboju pożarniczym

Na bieżni Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 oraz na ścianie ćwiczeń Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej został rozegrany XXVI Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym z udziałem kadry narodowej w sporcie pożarniczym.


więcej...

Powstała Kujawsko-Pomorska Rada bezpieczeństwa na Wodach

Nowo powstałe gremium tworzą reprezentanci terenowych organizacji WOPR z regionu uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego oraz przedstawiciele samorządu województwa i wojewody.

więcej...

Insp. Robert Żebrowski komendantem warszawskich policjantów

W obecności m.in. Mariusza Błaszczaka, ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i nadinsp. Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji powołano inspektora Roberta Żebrowskiego, dotychczasowego zastępcę komendanta stołecznego do spraw kryminalnych.

więcej...

Straż Graniczna angażuje się w kultowanie tradycji Armii Krajowej
Komendant główny SG ppłk SG Marek Łapiński i prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej podpisali porozumienie o współpracy między Strażą Graniczną a ŚZŻAK.

 
więcej...

Policja angażuje się w akcję przeciwdziałania przemocy wobec dzieci
W Komendzie Głównej Policji podpisano porozumienie w sprawie kontynuowania współpracy KGP z Fundacją „Dajemy Dzieciom Siłę”. Jest to kolejna już odsłona trwającej między tymi podmiotami współpracy.
więcej...

Insp. Krzysztof Justyński nowym szefem śląskich policjantów

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Krzysztofa Justyńskiego, dotychczasowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

więcej...

Samorząd w Strzelcach Opolskich dofinansowuje dodatkowe patrole policji

Nadkom. Paweł Kolczyk, komendant powiatowej policji w Strzelcach Opolskich oraz Tadeusz Goc Burmistrz Strzelec Opolskich podpisali porozumienie w sprawie dofinansowania przez samorząd dodatkowych patroli policji w mieście.

więcej...

< 1   ...   42 43 44 45 46 48 49 50 51 52   ...   62 >
 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter