Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

STRAŻ POŻARNA: Wideokonferencje usprawnią działanie straży pożarnej

Państwowa Straż Pożarna w celu usprawnienia komunikacji między swoimi ośrodkami wdrożyła w 22 z nich (m.in. Komenda Główna, komendy wojewódzkie i szkoły strażackie) rozwiązania wideokonferencyjne firmy Cisco. PSP zatrudnia obecnie ok. 30 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Organizacja spotkań wiązała się często z dużymi kosztami i czasochłonnymi dojazdami. Wdrożone rozwiązania znacznie przyspieszyły proces podejmowania decyzji i organizacji spotkań. Aktualnie do połączeń wykorzystywane są terminale wideokonferencyjne typu Cisco TelePresence EX90 oraz C20, kamery oraz aplikacja Cisco Jabber Video, z której można korzystać na każdym laptopie czy komputerze stacjonarnym. Dzięki temu rozpoczęcie wideokonferencji jest równie łatwe jak nawiązanie rozmowy telefonicznej. (rp)

2013-11-13 12:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter