Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Więcej pieniędzy na realizację programu „Razem bezpieczniej”

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zaakceptował dofinansowanie 99 projektów zgłoszonych przez wojewodów, w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Na szczeblu lokalnym będą je realizowały samorządy i organizacje pozarządowe.

Po raz pierwszy Program obejmie modernizację przejść dla pieszych. W tym roku dofinansowanie na ten cel otrzyma 31 projektów. Program modernizacji przejść dla pieszych obejmuje m.in. takie działania jak: montaż sygnalizatorów ostrzegawczych, latarni – doświetlaczy  (Dzierżoniów, Głogów, Wałcz, Człopa), które poprawia warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszego, wykonanie progów zwalniających szczególnie w pobliżu miejsc gdzie przebywają dzieci (Połaniec, Namysłów, Ząbkowice Śląskie), zamontowanie aktywnych punktowych elementów odblaskowych typu LED (Ciechanów, Starachowice, Gorzów Wlk., Namysłów) wykonanie antypoślizgowych pasów hamowania (Ruciane Nida), instalacja inteligentnego systemu aktywnego, którego funkcją będzie informowanie kierowców o osobach znajdujących się w obszarze przejścia dla pieszych (Ruciane Nida).

W tym roku, oprócz głównych celów Programu obejmujących m.in. bezpieczeństwo w miejscach publicznych, edukację oraz ochronę dzieci i młodzieży, samorządy i organizacje pozarządowe mogły zgłaszać inicjatywy dotyczące programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przeciwdziałania internetowemu hejtowi i mowie nienawiści (wśród dzieci i młodzieży) oraz zapobiegania i walki z tzw. „dopalaczami”.

Ponadto w bieżącym roku dofinansowane otrzymają  pomysły dotyczące edukacji i bezpieczeństwa osób starszych. Aby zwiększyć szanse małych społeczności na uzyskanie wsparcia finansowego, minister spraw wewnętrznych zdecydował o utworzeniu dodatkowej kategorii tzw. mikroprojektów.

Wojewodowie przekazali do MSWiA 231 lokalnych projektów profilaktycznych. Po ocenie merytorycznej i uwzględnieniu budżetowych ram Programu, 99 z nich (blisko 43 proc.) otrzyma wsparcie finansowe w łącznej kwocie 4 999 962 zł. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. W ramach poprzedniej procedury dofinansowania w 2016 roku MSWiA udzieliło wsparcia dla 52 najlepszych inicjatyw z spośród 141 propozycji wojewódzkich. Informacje na temat zakończonych projektów dostępne są na stronie internetowej Programu pod adresem http://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/wizytowki-projekto/wojewodztwo-dolnoslaski/3840,Wizytowki-6-projektow-z-woj-dolnoslaskiego-dofinansowanych-w-2016-roku.html

Źródło: www.mswia.gov.pl

2017-05-18 08:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19-20 kwietnia, Rzeszów, 18 edycja Kongresu Profesjonalistów PR, www.kongresprofesjonalistow.pl  

23-26 kwietnia, Poznań, Securex Poland – Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń, http://www.securex.pl/pl

24-26 kwietnia, Poznań, SAWO 2018 - Międzynarodowe Targi Środków Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa, http://sawo.mtp.pl/pl/

Więcej wydarzeń...
Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter