Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Bezpieczna szkoła – bezpieczna Lubelszczyzna

Na terenie błoni pod Zamkiem Lubelskim został zorganizowany Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna  Lubelszczyzna”. Jest to jedna z wielu imprez edukacyjnych w Polsce, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, skierowana do młodzieży. 

Imprezę otworzył pokaz umiejętności Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a po nim rozpoczęły się pokazy pracy służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo: służb mundurowych, ratownictwa wodnego i medycznego, prezentacje szkół w zakresie bezpieczeństwa, profilaktyki i promocji zdrowia, degustacje produktów regionalnych.

Głównym celem ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” jest skierowanie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA spotykają się z młodzieżą i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy podczas górskich wycieczek. Dużo uwagi poświęcają także zagadnieniom związanym z odpowiedzialnym korzystaniem z Internetu.

Źródło: www.lublin.uw.gov.pl

2017-06-14 07:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter