Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Bezpieczna szkoła – bezpieczna Lubelszczyzna

Na terenie błoni pod Zamkiem Lubelskim został zorganizowany Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna  Lubelszczyzna”. Jest to jedna z wielu imprez edukacyjnych w Polsce, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, skierowana do młodzieży. 

Imprezę otworzył pokaz umiejętności Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a po nim rozpoczęły się pokazy pracy służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo: służb mundurowych, ratownictwa wodnego i medycznego, prezentacje szkół w zakresie bezpieczeństwa, profilaktyki i promocji zdrowia, degustacje produktów regionalnych.

Głównym celem ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” jest skierowanie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA spotykają się z młodzieżą i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy podczas górskich wycieczek. Dużo uwagi poświęcają także zagadnieniom związanym z odpowiedzialnym korzystaniem z Internetu.

Źródło: www.lublin.uw.gov.pl

2017-06-14 07:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 
27 listopada, Warszawa, ECONSEC Technical Security Forum, www.tech.econsec.pl

29 listopada-1 grudnia, IT Security Managment, www.gigacon.org

30 listopada, Warszawa, Konferencja "Administracja porządku publicznego i bezpieczeństwo społeczności lokalnych", www.swps.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter