Najnowszy numer »

Aktualności

»

Polscy strażacy wicemistrzami Europy

W Mönchengladbach (Niemcy), odbyły się Mistrzostwa Europy w TFA (Toughest Firefighter Alive). W zawodach uczestniczyły reprezentacje Austrii, Czech, Estonii, Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii i Polski.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując licznie zgromadzonym kibicom wspaniałe przygotowanie naszej służby do działań ratowniczych. W klasyfikacji sztafet Polacy, w bezpośrednim starciu, ulegli jedynie Czechom, zdobywając tytuł Wicemistrzów Europy. Na trzecim stopniu podium stanęli Niemcy.

W klasyfikacji indywidualnej, srebrny medal wywalczył st. asp. Marcin Zdziebło, zwyciężając jednocześnie w kategorii wiekowej M 35-39. Mistrzem Europy został strażak z Czech – Petr Moles, a na najniższym stopniu podium stanął Estończyk – Alor Kasepold. Łącznie sklasyfikowanych zostało prawie 140 strażaków.