Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


I Warsztaty Ratownicze jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sokólskiego

Na terenie nieużytkowanego kompleksu mleczarskiego Zakładu Produkcji Mleczarskiej „SOMLEK” w Sokółce przy ul. Białostockiej przeprowadzono I Warsztaty Ratownicze jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sokólskiego.

Celem głównym warsztatów było sprawdzenie przygotowania podmiotów tworzących krajowy system ratowniczo – gaśniczy na obszarze powiatu do realizacji ratownictw specjalistycznych na poziomie podstawowym. W trakcie 3 dniowych ćwiczeń, wszystkie zmiany służbowe JRG Sokółka i Posterunku w Dąbrowie Białostockiej oraz wytypowane zastępy z 16 jednostek OSP włączonych do KSRG doskonaliły współdziałanie podczas działań ratowniczych na pozorowanych zdarzeniach wymagających podjęcia działań z zakresu ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Uczestnicy ćwiczeń podzieleni na  9 zespołów zmagali się z 3 epizodami praktycznymi.

Ocenę ćwiczeń realizował zespół specjalistów z zakresu poszczególnych dziedzin ratownictwa Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Białymstoku oraz Komendy Powiatowej PSP w Sokółce, a także strażacy z JRG Sokółka posiadający tytuł Ratownika Medycznego. 

Podczas ćwiczeń sprawdzano również możliwości wykorzystania do działań samochodu dowodzenia i łączności SDŁ z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku w zakresie organizacji łączności na potrzeby działań prowadzonych na terenie powiatu sokólskiego. Obsada pojazdu wzmocniona została służbą dyżurną Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce, co pozwoliło Dyżurnym Operacyjnym na zapoznanie z możliwościami taktyczno – technicznymi samochodu SDŁ.

W warsztatach udział wzięło 36 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 96 druhów ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego funkcjonujących na terenie powiatu sokólskiego.

Źródło: www.straz.gov.pl

2017-07-14 08:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

20-23 lutego, Gdańsk, XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy, http://edroga.pl/patronaty-wydarzenia

27 lutego, Bruksela, European Cybersecurity Forum - CYBERSEC Brussels - Dealing with Cyber Disruption, www.cybersecforum.eu

28 lutego, Warszawa, 
Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter