Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Dodatkowe patrole policji na Pomorzu

Trwa kolejna tura praktyk słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Policjanci, którzy wkrótce zakończą szkolenie, pełnili już swoje pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Adeptów policyjnego rzemiosła spotkać można między innymi w Koszalinie i Słupsku.

Wspólnie z policjantami z jednostek terenowych Koszalina i Słupska słuchacze patrolują między innymi główne ciągi komunikacyjne, parki, place zabaw oraz newralgiczne obszary, które mieszkańcy zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku skierowani zostali również do Posterunku Policji w Mielnie, gdzie wspierają funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w pasie nadmorskim. Do ich zadań należy przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo wypoczywających turystów i mieszkańców gminy. Policjanci dyslokowani są także w rejon mieleńskiej promenady, okolice dyskotek i lokali rozrywkowych.

Udział w trwających właśnie praktykach wzięli także policjanci z Litewskiej Szkoły Policji w Kownie, którzy przez dwa tygodnie przyglądali się systemowi kształcenia nowych polskich policyjnych kadr. Litwini mieli między innymi możliwość asystowania patrolom prewencji podczas służby na terenie Słupska i Kobylnicy.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku

2017-07-14 08:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

20-23 lutego, Gdańsk, XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy, http://edroga.pl/patronaty-wydarzenia

27 lutego, Bruksela, European Cybersecurity Forum - CYBERSEC Brussels - Dealing with Cyber Disruption, www.cybersecforum.eu

28 lutego, Warszawa, 
Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter