Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ćwiczenia „Las 2017” w powiecie sokólskim

Na terenie kompleksu leśnego Puszczy Knyszyńskiej w okolicach miejscowości Lebiedzin przeprowadzone zostały ćwiczenia praktyczne pod kryptonimem „LAS 2017”.

Były to niezapowiedziane manewry sił i środków Państwowej Straży Pożarnej z powiatów sokólskiego i monieckiego oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu sokólskiego, przygotowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Białymstoku we współpracy z Nadleśnictwem Czarna Białostocka.

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przygotowania i doskonalenia współdziałania sił i środków krajowego systemu ratowniczo gaśniczego do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych podczas wielkoobszarowych pożarów lasów. Dodatkowo była to również doskonała forma doskonalenia umiejętności dowodzenia przez kadrę dowódczą PSP dużymi związkami taktycznymi, sprawdzenia możliwości poruszania się po drogach leśnych oraz podawania wody na duże odległości.

W ćwiczeniach wzięło udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej i Moniek oraz 8 zastępów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Janowie, Rudawce, Starej Rozedrance, Starej Kamionce, Jacowlanach, Kuźnicy, Szudziałowie i Korycinie – łącznie 57 strażaków. Podczas realizacji założeń do ćwiczeń strażacy współpracowali z pracownikami Lasów Państwowych.

Źródło: www.straz.gov.pl

2017-07-28 08:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter