Najnowszy numer »

Aktualności

»

Sukcesy Polaków na igrzyskach służb mundurowych

W Los Angeles po 10 dniach rywalizacji zakończyły się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W zawodach po raz kolejny (poczynając od 2005) wystartowała 9 osobowa reprezentacja polskiej policji.

Nasi reprezentanci w 30 startach zdobyli 27 medali (12 złotych, 12 srebrnych i 3 brązowe), poza tym zajęli dwa czwarte i jedno piąte miejsce.

Szymon Kulka (aktualny drużynowy wicemistrz Europy i 3 krotny mistrz Polski w biegach ulicznych i półmaratonie),zdeklasował rywali, wygrywając wszystkie swoje starty i zdobywając 3 złote medale w biegach na dystansach 5000 m 10000 m oraz w biegu przełajowym na dystansie 5 km.

Łukasz Oślizło również wygrał swoje 3 biegi: na dystansie 800 m 1500 m i 3000 m z przeszkodami (młodzieżowy mistrz i aktualny wicemistrz Polski na tym dystansie) dokładając kolejne 3 złote medale.

Anna Ficner zdobyła 2 złota w biegu przełajowym na dystansie 5 km i w biegu po schodach oraz srebro w biathlonie w sztafecie kobiecej i brąz indywidualnie.

Anna Wojtulewicz wywalczyła złoto w biegu na 3000 m z przeszkodami i 3 srebra w biegu przełajowym na dystansie 5km, w biathlonie indywidualnie oraz w sztafecie kobiecej.

Po rocznej przerwie, spowodowanej kontuzją i operacją kolana, wrócił jeden z najbardziej utytułowanych policyjnych sportowców Maciej Wojciechowski zdobywając 2 złote medale - w biegu na 3000 m z przeszkodami i w biathlonie indywidualnie (po raz szósty z rzędu na kolejnych Igrzyskach) oraz 3 srebrne medale w biathlonie w sztafecie męskiej i sztafecie mieszanej a także w drużynowym biegu przełajowym.

Po dwa srebrne medale zdobyli Adam Thiel w biegu na dystansie 10000 m i drużynowym w biegu przełajowym, oraz Grzegorz Tomczak w biatlonie w sztafecie męskiej i w drużynowym w biegu przełajowym.

Kolejne 4 medale w pływaniu wywalczył Tadeusz Stuchlik (multimedalista 6 poprzednich Igrzysk) - 2 srebra na dystansach 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz 2 brązowe na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym.