Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kamery we wszystkich przewozówkach warszawskiej straży miejskiej

Zbigniew Leszczyński, komendant Straży Miejskiej m. st. Warszawy zdecydował, że monitorowane będą wnętrza wszystkich przewozówek. Ponadto straż chce montować kamery we wszystkich nowo kupowanych pojazdach.

W sierpniu w jednej z przewozówek, w trakcie przewożenia do izby wytrzeźwień, popełnił samobójstwo zatrzymany mężczyzna. Po incydencie straż szef warszawskiej straży miejskiej zdecydował, że we wszystkich nowych radiowozach straży miejskiej będą montowane kamery monitoringu. Ponadto monitorowane mają być wnętrza wszystkich przewozówek. Na razie straż ma 9 pojazdów, w których znajduje się monitoring. 

Kamery o wysokich parametrach jakości obrazu wraz z rejestratorami i możliwością bieżącego monitorowania przewożonej osoby mają zostać zamontowane w 24 pojazdach. Kamery będą tak umiejscowione aby umożliwiły rejestrowanie obrazu już w trakcie wprowadzania osoby do wydzielonej części przewozowej.

Trwa właśnie procedura przetargowa. Szacunkowy koszt realizacji projektu to ok. 80 tys. złotych. Dzięki tej inwestycji 33 pojazdy straży wykorzystywane do przewozu osób będą objęte systemem monitoringu wizyjnego.

Źródło: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

2017-09-21 07:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter