Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Sukces funkcjonariuszy Straży Granicznej w międzynarodowej operacji

Straż Graniczna od 19 sierpnia do 19 września uczestniczyła w międzynarodowej operacji PANGEA, której celem było zwalczanie nielegalnego obrotu produktami medycznymi i farmaceutykami.

Działania w ramach operacji były prowadzone we współpracy ze Światową Organizacją Celną. Wszystkie państwa biorące udział w przedsięwzięciu podejmowały działania we własnym zakresie, w oparciu o przepisy krajowe.

Zgodnie z założeniami  kontrolowano sklepy stacjonarne, prowadzono wzmożone kontrole graniczne oraz blokowano nielegalne konta internetowe. W czasie trwania operacji funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terytorium Polski, Republiki Czech, Republiki Słowacji oraz Ukrainy. Zatrzymano 44 osoby, w tym farmaceutów i właścicieli aptek w Przemyślu. Członkowie gangu narkotykowego wprowadzali do obrotu znaczne ilości półproduktów. Ponadto zajmowali się produkcją substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy. Funkcjonariusze SG zabezpieczyli również znaczne ilości leków bez recepty, które docelowo mogły posłużyć do produkcji metamfetaminy.

W toku prowadzonego śledztwa Straż Graniczna współpracowała z Centralnym Biurem Śledczym Policji. Przeprowadzono szereg wspólnych spotkań z przedstawicielami strony czeskiej i słowackiej, służących wymianie informacji. Zgromadzono materiały, które pozwoliły udokumentować ścieżkę leku, zawierającego pseudoefedrynę. Określono miejsca gromadzenia medykamentów, miejsca przygotowywania pigułek do dalszej obróbki, laboratoria metamfetaminy na terytorium Republiki Słowackiej i Czeskiej. Ustalono osoby odpowiedzialne za poszczególne etapy przestępczej działalności oraz osoby kierujące zorganizowaną grupą przestępczą w każdym kraju.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-09-28 07:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter