Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W Warszawie testowany jest najnowocześniejszy system przeciwpowodziowy

Mobilny System Ochrony Przeciwpowodziowej został zainstalowany w luksusowym budynku biurowo-apartamentowym The Tides w Warszawie nad Wisłą.

Najemcy biur i właściciele apartamentów będą chronieni nowoczesnym, wielostopniowym systemem przeciwpowodziowym. W jego skład wchodzą zapory odporne na elementy płynące z nurtem, które można postawić jedynie w trzy godziny. Ważnym elementem systemu są również szczelne, mobilne zamknięcia drzwi i okien w pomieszczeniach znajdujących się najbliżej wody, przy tarasie dolnym.

W garażu podziemnym znalazły się specjalne zagłębienia w posadzkach – są to awaryjne studzienki odprowadzające wodę. Wypompowywać ją będą specjalne zatapialne pompy pływakowe. Dodatkowo część podziemna i ściany zewnętrzne pierwszej kondygnacji naziemnej obiektu w całości zostaną wykonane w technologii betonów wodoszczelnych.

– Nasi najemcy będą w pełni chronieni przed sytuacją, w której podniesie się poziom wody w Wiśle – mówi Paulina Mikołajczuk, Marketing Manager The Tides – Jest to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Mobilne Systemy Ochrony Przeciwpowodziowej przeznaczone są do ochrony przed napływem wód powodziowych. Stosowane są do ochrony miast, wsi, osiedli, obiektów zabytkowych, kompleksów produkcyjnych, zamknięć drogowych i mostowych oraz pojedynczych obiektów. Stanowić mogą także łatwe i szybkie zamknięcie i uszczelnienie drzwi, okien i bram (np. garażowych).

Przegrody nie zmieniają przestrzeni zabudowanych ani nie zakłócają krajobrazu naturalnego.

Konstrukcja zapór składa się ze słupków nośnych mocowanych w płytach montażowych (lub w przyłączach ściennych) oraz lekkich aluminiowych belek zakładkowych (szandorów). Podczas powodzi belki wypełniają się wodą, co wzmacnia stabilność i szczelność przegrody.

System przeciwpowodziowy The Tides został nagrodzony w kategorii innowacja roku w budownictwie 2015 według Wprost.

Źródło: www.outlet-center.com.pl  

2017-09-28 07:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter