Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W woj. lubelskim zainaugurowano II edycje kursu samoobrony dla kobiet

W zajęciach, które potrwają do połowy czerwca, panie pod okiem instruktorów, m.in. mistrza świata w judo, będą uczyły się podstawowych technik odpierania ataków. Uczestniczki wezmą też udział w zajęciach z zakresu psychologii, prawa, prewencji kryminalnej oraz ratownictwa medycznego. 

Jest to już druga edycja tego przedsięwzięcia organizowana w tym roku. Tak samo jak poprzednia edycja, również i ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ udział w kolejnej odsłonie kursu zapowiedziało już 160 kobiet.

Głównym celem akcji jest przede wszystkim wszechstronna edukacja kobiet w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobistego, nabycie umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach.

Ponieważ każda kobieta, bez względu na wiek może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa, dlatego udział w kursie  jest doskonałą okazją do tego, aby poznać i nauczyć się podstawowych elementów samoobrony. Pierwszą edycję „Bezpiecznej Kobiety” ukończyło w czerwcu ponad 80 pań. Jak się okazało, poprzedni kurs tak spodobał się paniom, że kilka z nich zapisało się do jego II edycji.

Łącznie w kursach organizowanych z inicjatywy lub przy współudziale Policji dotychczas uczestniczyło kilkaset kobiet.

Źródło: www.isp.policja.pl

2017-09-29 08:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter