Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Premiera mobilnego symulatora zagrożeń w budynku jednorodzinnym

W trakcie targów Pol-Eco-System w Poznaniu doszło do uroczystej premiery mobilnego symulatora zagrożeń w budynku jednorodzinnym.

Mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego jest wynikiem realizacji przedsięwzięcia sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z zakresu edukacji ekologicznej o charakterze lokalnym. Jest to autorski projekt – efekt współpracy ekspertów z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu i firmy MLabs Sp. z o.o. z Poznania.

Mobilny symulator zagrożeń pożarowych będzie służył do demonstracji zagrożeń pożarowych i ekologicznych w przestrzeni prywatnej. Jest to profesjonalna makieta domu jednorodzinnego z pełnym wyposażaniem sterowana przez specjalnie stworzoną aplikację. W poszczególnych pomieszczeniach symulatora takich jak kuchnia, sypialnia czy łazienka zaaranżowano potencjalne zagrożenia pożarowe.

Dzięki zainstalowanej w domku zadymiarce, w sposób obrazowy, można pokazać rozprzestrzenianie się dymu w budynku podczas pożaru np. sadzy w kominie a także w jaki sposób działają: czujki dymu czy tlenku węglawyjaśniają pomysłodawcy.

Ponadto symulator pozwala na odtwarzanie wielu edytowalnych scenariuszy i efektów specjalnych. Interakcja z przedmiotami w budynku zapewniają wysoką atrakcyjność i dużą skuteczność przeprowadzanych zajęć z zakresu edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej dzieci oraz dorosłych.

Źródło: www.sawo.mtp.pl

2017-10-20 08:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter