Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Międzynarodowa konferencja Bezpieczny Stadion 2017

Po raz siedemnasty w Kielcach odbyła się konferencja „Bezpieczny Stadion”. Wzięli w niej udział przedstawiciele świata sportu, klubów piłkarskich oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez sportowych.

Spotkanie to było kontynuacją prowadzonych debat dedykowanych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu podczas imprez sportowych. Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia strategii i program rozwoju UEFA w latach 2017-2021 oraz podsumowania najważniejszych międzynarodowych imprez sportowych rozgrywanych w bieżącym roku w Polsce.

W programie tegorocznej konferencji znalazło się m.in. podsumowanie turnieju UEFA EURO U21, który w czerwcu został rozegrany w sześciu polskich miastach. Goście spotkania podkreślali również fakt, że na polskich stadionach jest coraz bezpiecznej. Rozmowy, które toczyły się w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce to poszukiwanie nowych rozwiązań, aby to bezpieczeństwo utrzymać.

Konferencji „Bezpieczny Stadion” towarzyszyła Gala Fair Play, podczas której wręczono podziękowania za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu turnieju meczów piłki nożnej w Polsce w sezonie 2016/2017.
Podczas Gali Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek uhonorował m.in. komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego pamiątkowym ryngrafem, który został odebrany przez zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Roberta Sabata.
Ponadto, pamiątkowymi ryngrafami i statuetkami Prezes PZPN i Komendant Główny Policji wyróżnili kluby piłkarskie i instytucje, które odpowiadały za bezpieczeństwo na stadionach.

W targach Kielce spotkało się prawie 400 przedstawicieli środowiska piłkarskiego oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionach. Gościem specjalnym był przedstawiciel UEFA Marc Timmer.

Źródło: www.targikielce.pl

2017-10-27 09:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter