Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Koordynatorzy ratownictwa medycznego przygotowani na atak terrorystyczny

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyły się warsztaty doskonalące dla koordynatorów ratownictwa medycznego z terenu woj. mazowieckiego.

Tematem warsztatów były sytuacje kryzysowe o charakterze terroru. Szczególny nacisk położony został na praktyczną naukę zabiegów medycznych prowadzonych w warunkach zagrożenia lub sytuacji utrudnionego dostępu do poszkodowanego. Wiodącym przesłaniem warsztatów było nauczenie strażaków standardów postępowania dopasowanych do ograniczeń środowiskowych wykreowanych przez trudne warunki i zwiększenie efektywności działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Wykłady z dziedziny medycyny ratunkowej oraz założeń ratownictwa taktycznego, prowadzone były w możliwie jak najbardziej realnych warunkach zbliżonych do warunków bojowych.

Zajęcia dla strażaków ratowników medycznych prowadzili lekarze, ratownicy medyczni - instruktorzy taktyki bojowej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W warsztatach brali udział funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie.

W szkoleniu wzięło udział 38 koordynatorów medycznych z komend powiatowych/miejskich PSP woj. mazowieckiego, którzy ukończyli szkolenie składając egzamin teoretyczny i praktyczny.

Źródło: www.straz.pl

2017-11-09 05:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter