Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowe alkomaty w służbie katowickiej policji

W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach i czterech komisariatach, można już korzystać z ogólnodostępnych urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nowoczesne alkomaty zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez władze miasta Katowice. Urządzenia zamontowane zostały w miejscach, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

Sfinansowane przez Urząd Miasta Katowice alkomaty AL-4000/ 4000V, to najnowszej generacji urządzenia, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Jest ono prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Nowe alkomaty użytkowane będą zatem działań prewencyjnych policji.

Dzięki zainstalowanemu urządzeniu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan i wsiąść za kierownicę bez narażanie się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod wpływem alkoholu. Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski podkreśla, że jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na katowickich drogach.

Źródło: www.slaska.policja.gov.pl

2017-11-10 05:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter