Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Czescy policjanci uczą się od naszych pograniczników

Na terenie Komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się szkolenie „Pełnienie służby w ramach wspólnych polsko-czeskich patroli”.

Szkolenie, zorganizowane z inicjatywy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, skierowane było do funkcjonariuszy pełniących służbę w ramach wspólnych polsko–czeskich patroli. Wzięli w nim udział funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Opolu oraz Rudzie Śląskiej, a także funkcjonariusze czeskiej Policji z województwa ołomunieckiego i morawsko-śląskiego.

Zajęcia prowadzone były w dwóch częściach: teoretycznej i praktycznej. Uczestników szkolili ppłk SG Andrzej Durowicz i chor. sztab. SG Tomasz Rzepa z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu oraz kpt. Mgr. Bc. Leo Kohot i kpt. Bc. Martin Cymorek z Centrum Szkolenia Policji w Frydku-Místku. Szkolenie było zorganizowane w ramach Porozumienia między Komendantem Głównym Straży Granicznej Rzeczypospolitej Polskiej, Komendantem Głównym Policji Rzeczypospolitej Polskiej a Prezydium Policji.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-11-15 07:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter