Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


W jaki sposób armia i służby potrafią widzieć przez ściany?

Nawet najdokładniejszy plan budynku nie jest w stanie oddać wszystkich jego niuansów, a już w szczególności nie jest w stanie przewidzieć zachowania ludzi, którzy znajdują się w środku. Jak więc przygotować odpowiednią strategię akcji przeprowadzanej przez antyterrorystów, wojsko lub służby ratownicze?


System ND-SV007 marki Novoquad Defense to najnowocześniejsze narzędzie, które pozwala zobaczyć trójwymiarowy obraz tego, co dzieje się po drugiej stronie ściany – niezależnie od materiału z którego ta ściana została wykonana.

Jak taktyczny system sprawdza się w akcji?

W budynku znajduje się kilku terrorystów i kilkunastu zakładników. Nie ma jednak możliwości dokładnego ocenienia sytuacji – określenia miejsc, w których się znajdują oraz ich słabych punktów, które można wykorzystać do bezpiecznego odbicia niewinnych ludzi. Grupa szturmowa wyposażona jest jednak w system ND-SV007, który po przyłożeniu do ściany budynku, prezentuje na wyświetlaczu obraz wnętrza – na podglądzie widać pomieszczenie w zakresie 120° szerokości i 90° wysokości.

Jak dodaje Krzysztof Rydlak z sieci sklepów Spy Shop – ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa technologicznego: „Jest to możliwe dzięki pulsacyjnej antenie, która pracuje w częstotliwościach pomiędzy 0,7 – 2 GHz. W ten sposób przeprowadza błyskawiczną i dyskretną detekcję przez niemetalowe obiekty – mogą to być więc konstrukcje betonowe, drewniane, ceglane czy kamienne o grubości nie większej niż 30 cm”.

Jeżeli wewnątrz budynku sytuacja jest dynamiczna – osoby w środku przemieszczają się – to zasięg detekcji urządzenia wynosi 20 metrów – jest to wystarczająca odległość, żeby wyraźny obraz pozwolił grupie antyterrorystów zaplanować szczegóły akcji. W przypadku, gdy sytuacja wewnątrz pomieszczenia jest stabilna – osoby w środku nie zmieniają swojego miejsca – wtedy zasięg urządzenia wynosi 30 metrów. Takie rozpoznanie daje służbom nieporównywalną przewagę i pozwala bardzo precyzyjnie przewidzieć konsekwencje podejmowanych decyzji w czasie akcji.

ND-SV007 – system, który ratuje ludzi

Novoquad wykorzystywany jest nie tylko do ratowania ludzi przed innymi ludźmi, ale również tych, którzy ucierpieli w katastrofach budowlanych. Dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywany przez służby ratunkowe, które przeszukują zgliszcza, ruiny ale też zadymione, płonące budynki w poszukiwaniu osób poszkodowanych oraz ofiar. System wykrywa bowiem zarówno tych, którzy mają jeszcze szanse na ratunek, jak i osoby, które zginęły.

Niemniej nie tylko ściany mogą stanowić przeszkodę w dostaniu się do poszkodowanych – może to być też ziemia lub śnieg, który w czasie lawiny przysypał górskich turystów. Również w takich sytuacjach system marki Novoquad jest w stanie przekazać ratownikom klarowny obraz niedostępnych obszarów, pokazując dokładną lokalizację osób, które potrzebują pomocy.

Wytrzymałość nawet w trudnych warunkach

W akcjach, od których powodzenia zależy ludzkie życie nie ma miejsca na przypuszczenia. Liczy się każda minuta, w trakcie której trzeba brać pod uwagę szereg zmieniających się czynników – większość z nich widoczna jest dopiero na wyświetlaczu systemu do widzenia przez przeszkody. Musi być to więc urządzenie niezawodne nie tylko pod względem efektywności – ale też wytrzymałości. Akumulator systemu zapewnia nieprzerwaną pracę przez 4 godziny, natomiast sama obudowa wykonana jest z solidnego i antypoślizgowego materiału, który otrzymał standard IP65 określający wysoką odporność na wilgoć.

Gdzie można kupić system ND-SV007?



Novoquad Defense to marka, której ufają służby specjalne, agencje ochrony rządu oraz armie, ale również użytkownicy cywilni, jak agencje ochroniarskie. System ND-SV007 do widzenia przez ściany i przeszkody dostępny jest w ofercie sieci sklepów Spy Shop – jednego z głównych polskich dystrybutorów marki Novoquad Defense.

2017-11-20 14:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...



Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...



Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...



Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter