Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polska aktywnie wspiera działania operacyjne na zewnętrznej granicy UE

Podpisaniem wspólnej deklaracji zakończyła się Konferencja Ministerialna Forum Salzburg, która odbyła się w Warszawie. Omówiono najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem wewnętrznym UE, zabezpieczeniem granic zewnętrznych Unii oraz propozycjami reagowania na stale utrzymującą się presję migracyjną.

W trakcie spotkania szef MSWiA podkreślił, że jednym z priorytetów powinno być utrzymanie prawidłowego funkcjonowania strefy Schengen, tak aby państwa członkowskie nie musiały stosować mechanizmu przywracania kontroli na granicach zewnętrznych.

Podkreślano podczas wydarzenia, że Polska wspiera działania na granicy zewnętrznej, w tym również na poziomie operacyjnym. W ocenie szefa MSWiA powinniśmy dążyć do tego, aby rozwijać umiejętności współpracy operacyjnej, które stanowią jeden z najważniejszych narzędzi wsparcia państw członkowskich w reagowaniu na zagrożenia pojawiające się na granicach zewnętrznych UE.

W trakcie debaty pojawiła się propozycja reprezentanta Austrii, aby stworzyć bazę danych nielegalnych migrantów, która pozwoliłaby skuteczniej przeciwdziałać przedostawaniu się tych osób do Unii Europejskiej. – To niezwykle interesująca propozycja, która ułatwiłaby  prace służb odpowiedzialnych za zabezpieczanie granic – powiedział szef MSWiA wskazując potrzebę rozważenia podjęcia prac eksperckich w sprawie założenia bazy danych nielegalnych imigrantów.

Źródło: www.mswia.gov.pl

2017-11-21 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter