Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Międzynarodowa konferencja i warsztaty w bieszczadzkim oddziale SG

W Bieszczadzkim OSG odbyła się konferencja i warsztaty dotyczące wypracowania praktyk wymiany informacji pomiędzy punktami ogniskowymi na granicach zewnętrznych Unii Europejskie, a centrami współpracy policyjno–celnej na granicach zewnętrznych i wewnętrznych UE. Organizatorem była Agencja Frontex oraz Straż Graniczna.


Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „FP and PCC info exchange FP 2017 Land”. W spotkaniu uczestniczyło łącznie 60 osób, w tym 45 funkcjonariuszy służb granicznych z państw członkowskich Unii Europejskiej (m.in. z Francji, Hiszpanii, Finlandii) oraz przedstawiciele państw trzecich (m.in. z Ukrainy, Albanii i Czarnogóry).

Uczestnicy spotkania gościli również w Placówce Straży Granicznej w Korczowej oraz w Medyce, gdzie poznali infrastrukturę przejść granicznych oraz specyfiką zadań polskiej Straży Granicznej.

Drugiego dnia zorganizowano warsztaty robocze w mniejszych międzynarodowych grupach, podczas których koordynatorzy z punktów ogniskowych wymieniali się doświadczeniami dot. współpracy z przedstawicielami służb granicznych UE, delegowanymi do punktów ogniskowych tzw. TM. Funkcjonariusze TM (Team Members) to eksperci, którzy  w umundurowaniu swoich macierzystych formacji, realizują zadnia służbowe wspólnie z funkcjonariuszami służb granicznych poszczególnych krajów UE, w tym również z polską Straż Graniczą.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-11-22 10:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19-20 kwietnia, Rzeszów, 18 edycja Kongresu Profesjonalistów PR, www.kongresprofesjonalistow.pl  

23-26 kwietnia, Poznań, Securex Poland – Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń, http://www.securex.pl/pl

24-26 kwietnia, Poznań, SAWO 2018 - Międzynarodowe Targi Środków Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa, http://sawo.mtp.pl/pl/

Więcej wydarzeń...
Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter