Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci szkolą się do misji poza granicami Polski

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyło się otwarcie kursu dla przyszłych ekspertów misji pokojowych organizowanego przez Wydział Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przy współpracy z CSP w Legionowie.

Otwarcia kursu dokonał Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji mł. insp. Łukasz Wiliński, któremu towarzyszył kom. Marek Dzierżęga - Naczelnik Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP. Jest to kolejna edycja corocznie organizowanego kursu, którego celem jest odpowiednie przygotowanie funkcjonariuszy do pełnienia służby poza granicami kraju. 

Szkolenie prowadzone jest dwuetapowo. Pierwsza część, polegająca na zdobyciu umiejętności językowych potrzebnych na misji, została przeprowadzona we wrześniu br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W etapie drugim - praktycznym, kandydaci na ekspertów misji pokojowych będą zapoznawali się m.in. z zagadnieniami związanymi ze Wspólną Polityką Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej, niuansami protokołu dyplomatycznego oraz wieloma aspektami praktycznymi z zakresu funkcjonowania w środowisku misyjnym, takimi jak np. prowadzenie samochodu 4x4 w utrudnionych warunkach. W związku z faktem, iż współczesne misje Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych wymagają kandydatów o coraz bardziej złożonych kwalifikacjach, wykłady w ramach ww. kursu prowadzone będą między innymi przez ekspertów policyjnych, funkcjonariuszy ABW, nauczycieli akademickich czy wykładowców Akademii Sztuki Wojennej.

Warto nadmienić, że w roku 2017 obchodzone jest 25-lecie uczestnictwa polskiej Policji w misjach zagranicznych. W chwili obecnej polscy policjanci pełnią służbę w Gruzji, Liberii, Kosowie oraz na Ukrainie. Są również obecni w strukturach UE odpowiedzialnych za misje oraz Departamencie Operacji Pokojowych ONZ. Opiekę merytoryczną nad kursantami będzie sprawował asp. Arkadiusz Bednarz, policjant, który wielokrotnie brał udział w misjach pod egidą ONZ i UE. 

Źródło: KGP

2017-11-24 07:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter