Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ćwiczenia „Katastrofa 2017”

Na terenie Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski odbyły się ćwiczenia „Katastrofa 2017”. Ćwiczenia skierowane były do jednostek OSP KSRG wyposażonych w sprzęt ratownictwa technicznego.

Założeniem ćwiczeń było doskonalenie działań ratowniczych z udziałem sprzętu technicznego, sprawdzenie mobilności jednostek oraz działań w plutonach ratowniczo-gaśniczych. Ćwiczenia połączone były z działaniami Policji, która w sąsiedztwie w tym samym czasie ćwiczyła pościg za uciekającym przestępcą.

Zadania jakie zostały postawione strażakom OSP to: zabezpieczenie terenu akcji, uwolnienie i ewakuacja poszkodowanego z rozbitego samochodu, ugaszenie pożaru wewnętrznego, dotarcie i uwolnienie za pomocą sprzętu hydraulicznego dwóch poszkodowanych osób przygniecionych betonowymi płytami.

Dodatkowym utrudnieniem dla rot działających wewnątrz budynku był symulowany wypadek jednego z ratowników OSP, którego przygniotła ściana zbudowana z cegieł. Ćwiczenia odbywały się pod nadzorem rozjemców z Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim, dowódcą był mł. bryg. Paweł Dmowski – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sokołowie Podlaskim.

Źródło: www.straz.pl

2017-12-01 08:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter