Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Centrala dźwiękowego systemu ostrzegawczego PAVIRO w wersji sieciowej

System nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy PAVIRO zawiera teraz nowe rozwiązania sprzętowe i programowe, które dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom sieciowym (IP) umożliwiają stosowanie go w większych instalacjach.

Dzięki wykorzystaniu sieci IP system PAVIRO stanowi wysoce elastyczne, niezawodne i bezpieczne rozwiązanie. Zapewnia najwyższą jakość odtwarzania dźwięku i minimalne czasy opóźnień. Ponadto za pośrednictwem sieci można zintegrować PAVIRO z innymi urządzeniami, takimi jak komputery PC czy laptopy, co umożliwia efektywną zdalną kontrolę i diagnostykę, a także stwarza możliwość konserwacji systemu przez Internet.

PAVIRO zawdzięcza pracę w sieci IP i komunikację nowemu modułowi interfejsu sieciowego Dante (OM-1) firmy Bosch. Umożliwia on stworzenie 16-kanałowej sieci akustycznej Dante łączącej poszczególne kontrolery. Oznacza to nie tylko nowe możliwości rozbudowy systemu. Architektura sieci IP umożliwia użytkownikom tworzenie topologii z wieloma kontrolerami do obsługi większych terenów za pośrednictwem maksymalnie czterech zdecentralizowanych kontrolerów.

W najszerszej konfiguracji system PAVIRO może obsługiwać do 984 stref, z sumaryczną mocą wzmacniaczy równą 164 000 W, dzięki czemu może być stosowany do tworzenia rozległych instalacji o dużej liczbie stref i głośników. Może być stosowany także w istniejących instalacjach, jeżeli infrastruktura budynku wymaga zmian i rozszerzenia systemu o kolejne pomieszczenia. Dodatkowo konfiguracja sieciowa stwarza możliwość utworzenia redundantnych kanałów, przez co poziom bezpieczeństwa obiektu wzrasta – w razie zagrożenia kanały te są zawsze dostępne i służą do emisji sygnałów ewakuacyjnych (także wtedy, gdy kontroler straci połączenie z siecią).

Źródło: www.zabezpieczenia.com.pl

2018-01-09 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

20-23 lutego, Gdańsk, XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy, http://edroga.pl/patronaty-wydarzenia

27 lutego, Bruksela, European Cybersecurity Forum - CYBERSEC Brussels - Dealing with Cyber Disruption, www.cybersecforum.eu

28 lutego, Warszawa, 
Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter