Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Rzeszowska policja wyposażona w jedyny taki sprzęt w Europie

Prezydent Tadeusz Ferenc przekazał rzeszowskiej Policji motocykl legendarnej marki Harley-Davidson, który będzie „służył” w Miejskiej Komendzie Policji. Rzeszów będzie jedynym miastem w Europie, w którym Policja korzysta z motocykla tej znanej marki.

– Zależy nam, aby mieli jak najlepszy sprzęt, stąd decyzja o zakupie motocykla. Dodam, że praca naszych policjantów jest wspaniała – 98 proc. mieszkańców jest zadowolonych z bezpieczeństwa w mieście. Dlatego staramy się pomagać policji jak tylko możemy. Jeszcze w tym miesiącu przekażemy policji działkę przy ul. Bł. Karoliny pod budowę nowej komendy. Mamy wspaniałych policjantów i za to bardzo im dziękujemy. Dzisiaj ten skromny podarek chcemy przekazać, by służył dla naszego społeczeństwa - mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Bogusław Kania, szef rzeszowskiej policji, dziękował władzom miasta za motocyklowy prezent dostarczony przez rzeszowski salon Harley-Davidson. – Motocykl będzie niewątpliwie wizytówką policji i miasta – powiedział.

Harley Road King jest wyposażony w 90-konny silnik Milwaukee-Eight, który do produkcji został wprowadzony w zeszłym roku. Jego maksymalna prędkość to 180 km/h. To najnowszy motocykl specjalnie przygotowany dla policji. W Rzeszowie będzie wykorzystywany do służby patrolowej na terenie miasta oraz będzie służył do zabezpieczenia imprez biegowych czy rowerowych.

Motocykl dodatkowo jest wyposażony urządzenia radiolokacyjne i drukarkę do wypisywania mandatów oraz w policyjne światła i sygnał. Od wersji cywilnych różni się tym, że ma powiększony alternator oraz ma dochładzające wiatraki do silnika oraz bardzo wygodne jednoosobowe regulowane siedzenia.

Podczas uroczystości przekazania motocykla oficjalnie po raz pierwszy odpalił go prezydent, a jeden z policjantów zrobił kilka rund honorowych po Rynku.

Źródło: www.rzeszow.pl

2018-01-16 07:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...



Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...



Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...



Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter