Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci szkolą harcerzy jak ratować życie

Policyjni wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku kształcą harcerzy Hufca Ziemi Słupskiej ZHP w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wiedza przekazywana młodym ludziom dotyczy miedzy innymi udzielania pomocy w terenie otwartym i korzystania z przedmiotów przygodnych znajdujących się między innymi w lasach i w górach.

Harcerze z 67. Drużyny Wędrowniczej pierwsze zajęcia rozpoczęli o przeglądu harcerskich apteczek, które druhowie noszą ze sobą podczas zbiórek, biwaków i obozów. Policyjni wykładowcy, którzy są również ratownikami medycznymi ze stażem w Pogotowiu Ratunkowym, udzielili podczas zajęć wstępnych wielu wskazówek w zakresie doposażenia i wykorzystania materiałów znajdujących się na wyposażeniu druhów.

W założeniu policjanci będą przekazywać harcerzom wiedzę i umiejętności  niezbędne do udzielania pierwszej pomocy przy pomocy toreb Ratowniczych R-0 i R-1.
Oddzielną grupą zajęć będą działania podczas pobytu w terenie niezurbanizowanym, gdy dostęp do profesjonalnego sprzętu ratowniczego jest utrudniony i występuje konieczność wykorzystania przedmiotów znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

W dalszej perspektywie, dzięki policyjnym szkoleniom, harcerze już we własnym zakresie, zamierzają zdobyć uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z harcerskich zajęć skorzystają też policyjni wykładowcy. Pełnoletni harcerze już zadeklarowali pomoc przy organizacji policyjnych mistrzostw z kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także wsparcie przy zabezpieczeniu i organizacji terenowych konkurencji rozgrywanych w ramach Turnieju Par Patrolowych i Mistrzostw Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji.

Źródło: http://isp.policja.pl

2018-02-01 08:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter