Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kolejne inwestycje w bezpieczeństwo na terenie Kampinosu

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego spotkał się z radnymi i sołtysami z gminy Kampinos. Powodem było przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Stare Gnatowice oraz oddanie do użytku prawie trzykilometrowego chodnika przebiegającego przez Kampinos i Komorów.

Nowy chodnik powstał wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 580. Jego budowa była możliwa dzięki środkom z budżetu województwa. Na ten cel przeznaczono blisko 3,5 mln zł.

– W tym roku z budżetu Mazowsza przeznaczymy aż 570 mln zł na modernizację dróg wojewódzkich. Chcemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo podróżnych zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych. To bardzo ważne inwestycje, ale i kosztowne. Stąd nasza decyzja, by m.in. tu powstał chodnik łączący dwie miejscowości – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Druhowie z OSP Stare Gnatowice otrzymali natomiast średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes Atego. Samorząd Mazowsza do jego zakupu dołożył 200 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły, m.in. z RPO WM 2014–2020 i WFOŚiGW. Gmina Kampinos zakupiła do samochodu specjalistyczny sprzęt.

Źródło: https://www.mazovia.pl

2018-02-20 08:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter