Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kluby piłkarskie intensyfikują działania w celu minimalizacji zagrożeń na stadionach

Piotr Ćwik, wojewoda małopolski, w związku z rozpoczęciem rozgrywek ligowych w piłce nożnej zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych.

W spotkaniu, któremu przewodniczył wojewoda małopolski, udział wzięli również przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miasta Krakowa, a także reprezentanci klubów piłkarskich.

- Zależy mi na tym, aby organizatorzy meczów podejmowali nie tylko doraźne działania przed meczami i w ich trakcie, ale także realizowali – omawiane m.in. w tym gronie – propozycje rozwiązań. Chodzi tu bowiem o kompleksowe podejście do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa na stadionach. Życzeniem nas wszystkich jest to, aby mecze były wydarzeniami sportowymi, a nie – niemającymi nic wspólnego z kibicowaniem i sportem – rozgrywkami między pseudokibicami – podkreślił wojewoda.

Przedstawiciele klubów (Wisła Kraków SA, MKS Cracovia SSA, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja SA Nowy Sącz) zadeklarowali zintensyfikowanie działań, aby z jednej strony zminimalizować potencjalne zagrożenia, a z drugiej podnieść poziom bezpieczeństwa na meczach.

Przedstawiciele klubów odnieśli się do przygotowania swoich służb porządkowych i informacyjnych do zabezpieczenia zawodów oraz rozwiązań mających uniemożliwienie wstępu na stadion osobom, które nie powinny otrzymywać klubowych akredytacji.

Źródło: http://www.malopolska.uw.gov.pl

2018-02-21 07:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter