Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Specjalistycznych szkoleń na zamarzniętym zbiorniku wodnym nigdy za mało

Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie przeprowadzili cykl szkoleń na zamarzniętym zbiorniku wodnym w Braniewie.

Doskonalenie zawodowe w zakresie technik ratowania osób pod którymi załamał się lód przeprowadzone zostało przez wszystkie zmiany służbowe JRG PSP w Braniewie. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia specjalistycznych działań ratowniczych na poziomie podstawowym podczas zdarzeń na obszarach zalodzonych.

W trakcie ćwiczeń strażacy zapoznali się ze sprzętem i sposobem jego praktycznego wykorzystania w różnych wariantach ratowania tonących. Zadaniem ćwiczących zastępów było dotarcie do tonącego, podjęcie poszkodowanego z przerębla i ewakuacja na brzeg zbiornika wodnego.

Dodatkowo w Pieniężnie przeprowadzono wspólne ćwiczenia połączone z pokazem ratownictwa na lodzie z udziałem strażaków-ochotników z OSP Pieniężno oraz z JRG PSP w Braniewie.
W pobliżu zamarzniętego zbiornika wodnego oprócz strażaków zgromadzili się również mieszkańcy w tym najmłodsi, którzy obserwowali zmagania ratowników. Strażacy pokazali proste metody ratownicze, które można wykorzystać w działaniach ratowniczych samodzielnie do czasu przyjazdu straży pożarnej.

Ćwiczenia to również edukacja i omówienie zasad zachowania po wpadnięciu do zbiornika wodnego na którym załamał się lód.  Różne warianty działań ratowniczych z wykorzystaniem dostępnego sprzętu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych osób.

Źródło: http://www.straz.gov.pl

2018-02-23 07:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter