Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wysłużony ambulans zostanie zastąpiony nowym ze specjalistycznym wyposażeniem

Flota Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni wzbogaciła się o nowego mercedesa sprintera 319. Karetka będzie stacjonować w Gdyni Wiczlinie.

Mercedes Sprinter 319 to ambulans ratunkowy typu C służący jak ruchoma jednostka intensywnej terapii. Karetka posiada kompleksowe wyposażenie medyczne, w tym specjalistyczne nosze oraz zaawansowany defibrylator Lifepak 15.

– Najcenniejsze jest życie, a nowoczesny sprzęt ratownictwa medycznego to sprawniejsza pomoc w nagłych wypadkach. Tam gdzie liczy się każda minuta, sprzęt nie może zawodzić W Gdyni stawiamy na bezpieczeństwo i związane z nim konsekwentne podnoszenie poziomu opieki zdrowotnej. Nowy ambulans z pewnością się do tego przyczyni – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni

Koszt nowego ambulansu wyniósł 466.183,66 zł z czego 450 tys. zł pochodzi z dotacji przyznanej przez wojewodę pomorskiego. Pozostała kwota została pokryta ze środków MSPR w Gdyni. Nowa jednostka zastąpi Mercedesa Sprintera 318 CDI z 2008 r., który przejechał już w służbie zdrowia ponad 300 tys. km.

Łącznie z nowym pojazdem Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni posiada 17 ambulansów, w tym 7 czynnie pracujących w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Źródło: http://gdynia.pl

2018-02-27 07:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter