Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Lubuscy policjanci doskonalą umiejętności z prowadzenia samochodów

Spektakularne pościgi, szybki dojazd na miejsce interwencji, profesjonalne konwoje wymagają od policjantów sporych umiejętności w kierowaniu pojazdem uprzywilejowanym. Ich doskonalenie wiąże się z treningiem, który mundurowi odbywają na specjalnie przygotowanym torze pod okiem policyjnych ekspertów.

Codzienna służba policjantów wiąże się często z kierowaniem pojazdem uprzywilejowanym w ekstremalnych warunkach, co wymaga od funkcjonariuszy wyjątkowych umiejętności. Dlatego też, Lubuska Policja prowadzi cykliczne szkolenia, podczas których mundurowi z całego województwa podnoszą swój poziom wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu kierowania radiowozem.

Wszystko to odbywa się pod okiem policyjnych ekspertów, którzy na bieżąco doradzają funkcjonariuszom jak lepiej wykonać dany element. Ćwiczona jest jazda slalomem w przód i tył, omijanie przeszkód, hamowanie awaryjne, kierowanie na łuku drogi i wyprowadzenie pojazdu z poślizgu, do czego wykorzystywane są tzw. troleje. Te lubuscy policjanci otrzymali od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim w ubiegłym roku.

Stałe doskonalenie wspomnianych elementów ma znaczący wpływ na profesjonalne prowadzenie pojazdu uprzywilejowanego przez policjantów, którzy niemal codziennie prowadzą spektakularne pościgi, szybko muszą dojechać na miejsce interwencji czy konwojują groźnych przestępców.

Źródło: http://www.lubuska.policja.gov.pl

2018-03-01 08:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter