Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Oznakowanie poziome będzie lepiej widoczne

Koniec zimy to dobry moment na przygotowanie robót związanych z odnowieniem oznakowania poziomego na ulicach. Po zimie malowanie w wielu miejscach jest słabo widoczne.


Warszawski Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na takie prace na wybranych odcinkach dróg powiatowych, krajowych i wojewódzkich na terenie Warszawy.

Dobrze widoczne oznakowanie poziome to jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa. Dlatego każdego roku na terenie Warszawy przeprowadzane są dwie tury takich prac – wiosenna i jesienna. W ramach robót malowane są zarówno oznakowania wzdłuż ulic, jak i w obrębie skrzyżowań, ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych.

Znaki poziome (linie ciągłe, przerywane, strzałki, napisy, symbole) zostaną odnowione przy użyciu specjalistycznej, białej farby najezdniowej, z elementami odblasku. Farba na bazie rozpuszczalników (przeznaczona do tego typu prac) nakładana jest na zimno, przy użyciu malowarki hydrodynamicznej. Technologia malowania oznakowania dostosowana jest do rodzaju i stanu nawierzchni jezdni. Tam, gdzie oznakowanie szybciej się wyciera – m.in. na skrzyżowaniach – stosowana jest technologia z mas chemoutwardzalnych. Tak jak w przypadku malowania farbą najezdniową, wykonane oznakowanie grubowarstwowe będzie odblaskowe i przeciwpoślizgowe (odblask zostanie uzyskany poprzez posypanie powierzchni tzw. mikrokulkami szklanymi).

Warszawski ZDM poszukuje wykonawców tych prac. Przetarg został podzielony na dwie części, w zależności od kategorii drogi. Wybrani wykonawcy będą odpowiedzialni za odnawianie oznakowania w latach 2018-2020. Pierwsze prace mają rozpocząć się wczesną wiosną, po rozstrzygnięciu przetargu i dopełnieniu niezbędnych formalności.

WIĘCEJ INFORMACJI O PRZETARGU

Źródło: https://zdm.waw.pl

2018-03-12 10:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter