Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Wzmożone kontrole autobusów szkolnych na Mazowszu

190 autobusów szkolnych skontrolowali od 12 do 16 marca 2018 roku mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na terenie całego swojego województwa. Ze względu na zły stan techniczny zatrzymali 33 dowody rejestracyjne pojazdów, z czego aż 20 z nich nie mogło jechać dalej z powodu licznych i rażących usterek.

 

Najwięcej, bo aż 103 autobusy szkolne skontrolowali inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Radomia. Następnie 65 pojazdom przyjrzeli się dokładnie inspektorzy z oddziału w Ciechanowie, Ostrołęce i Płocku. 22 autobusy dowożące dzieci do szkół skontrolowali również inspektorzy z oddziału w Warszawie, Siedlcach i Garwolinie.

Podczas kontroli inspektorzy zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Na szczęście żaden z szoferów nie zdecydował się wieźć dzieci do szkoły na podwójnym gazie.  

Natomiast stan techniczny autobusów nierzadko zdecydowanie odbiegał od wymaganego. W niektórych przypadkach miał on realny wpływ na bezpieczeństwo pasażerów i pozostałych uczestników ruchu, a także na środowisko. Na liście stwierdzonych przez inspektorów usterek znajdowały się najczęściej m.in.: wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelność układu pneumatycznego, niesprawne oświetlenie pojazdu, zły stan instalacji elektrycznej oraz uszkodzone elementy zawieszenia pojazdu. Podczas oględzin autobusów w niektórych zauważono również pęknięte szyby czołowe, opony o różnej rzeźbie bieżnika i uszkodzone siedzenia (wystające ostre elementy).

Kontrola przewozu osób jest jednym z kluczowych zadań mazowieckich inspektorów ITD.  Dlatego podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych na drodze zwracają oni uwagę przede wszystkim na przewóz dzieci. Ponadto regularnie odbywają się wzmożone działania, podczas których na celowniku „krokodyli” są właśnie autobusy szkolne.

Źródło: https://www.mazowieckie.pl

2018-03-22 09:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter